פתרונות אוורור לחממות

כמו שמפעל צריך להיות מאוורר כדי שהעובדים שלכם ייהנו מאווירה בריאה, כמו שהבית שלכם צריך להיות מאוורר כדי שיהיה לכם נעים להיות בו, כך גם החממה צריכה להיות מאווררת. כיצד מאווררים אותה? אלו פתרונות קיימים בשוק? כיצד בוחרים את הפתרון הכי טוב ולפי מה? הנה כל ההסברים.

כיצד פועלת בחממה?

מידי פעם אנו שומעים על אפקט החממה אך לא תמיד ברור לנו על מה בדיוק מדברים. למעשה כאשר אנו מבינים מה קורה בחממה קל מאוד להבין את הקשר בינה לבין כדור הארץ וההסבר די פשוט. החממה היא מתחם בו מגדלים גידולים מסוימים שיכולים להיות פרחים, ירקות, פירות וכן הלאה. החממה מקורה ותחומה מכל הכיוונים שלה מלבד כמובן הכניסה והיציאה. קרני השמש חודרים את התקרה והקירות השקופים של החממה ומחממים את הגידולים, את האדמה שבה גדלים הגידולים וכך גם האוויר עצמו מתחמם. האוויר לא מצליח לצאת מהמתחם הסגור וכך למעשה הטמפ' נשארת חמה.

מה הבעיה והנזקים?

עד כה החממה נשמעת לכם כמו רעיון נהדר וגאוני שבני האדם המציאו כדי לחמם את האדמה ואת הגידולים שגדלים בה. החממה למעשה שינתה את חיינו ואת העולם כולו וכיום יש גידולים רבים בכל העולם וגם בישראל שגדלים רק בזכות חממות. למרות הפתרון הנהדר הזה יש לו כמה חסרונות כיוון שבסופו של דבר החממה לא מצליחה לדמות את התנאים הרגילים שבהם אותם גידולים צומחים, כי למרות הטמפ' המתאימה והמשקעים שמקבלים הגידולים, האוויר עומד. המקום סגור ואין רוח וזה משפיע על תנאי הלחות ועל הגדילה של היבולים. הנזקים יכולים להיות חמורים ולגרום לגידולים לנבול.

מה הפתרון לבעיה?

למרות שהבעיה שציינו בפסקה הקודמת חמורה מאוד יש לה פתרון פשוט והוא אוורור החממה. פתרונות אוורור לחממה יפתרו את הבעיה בקלות כאשר השיטה הכי טובה היא בעזרת מפוחים. יכול להיות שאתם מכירים את המפוחים מהמפעלים, אולי ממתחמי אירועים גדולים ואולי לא שמעתם עליהם בכלל. יכול להיות שיש לכם ונטה בשירותים או במטבח ולמעשה המפוח פועל בשיטה דומה. המפוח מותקן על קיר החממה וכך מהווה חוצץ בין הסביבה הפנימית לסביבה החיצונית. כאשר הוא פועל הלהבים שלו דוחפים את האוויר אל מחוץ למתחם החממה ובכך נוצרת סירקולציה והאוויר משתנה.

תותח חימום >>

כיצד שולטים על האוורור?

כדי ליצור את הסירקולציה הכי טובה בתוך החממה יש צורך לבחור כמות מפוחים מתאימה, להתקין אותם במקומות הנכונים וכמובן גם לשלוט על העוצמה שלהם כך שתתאים למצב הקיים בחממה. יכול להיות שהטמפ' או אחוזי הלחות ירדו ויכול להיות שהם יעלו וזה בין היתר אחת ההשפעות של המפוחים. יש להתקין את המפוח במקום הנכון כך שישאב כמה שיותר אוויר ביעילות רבה, כאשר היעילות האנרגטית משמעותית מאוד בבחירת פתרונות אוורור לחממות. כמו כן יש חיישנים בחממה, במערכת שנקראת מערכת בקרת אקלים, והמפוחים יפעלו באופן אוטומטי כדי להחזיר אותה שוב לערך המתאים.

יש לבצע התאמה מדויקת

את ההתאמה של המפוחים לחממה שלכם לא כדאי לבצע לבד. ההתאמה חייבת להיות מקצועית והיא דורשת חברה מנוסה בתחום. אותה חברה שתספק לכם מפוחים או כל פתרון אוורור אחר לחממה חייבת לספק לכם גם ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי לחלוטין. בחממה גדלים גידולים חקלאיים רבים ששווים כסף רב וטעות בחישוב התנאים הנכונים עבורם או בחירה שהתקבלה בגלל שיקולים לא נכונים או לא מקצועיים יכולה לעלות לכם הרבה יותר בהמשך. לכן חשוב מאוד להתאים את הבחירה לסוג הגידולים ולגודל החממה יחד עם המזג האוויר במקום בו היא נמצאת.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן