מה תורמות שכבות ויסקו לאיכות השינה שלנו

מזרן ויסקו - מזרני ג'ו

אם עוד לא שמעתם על מזרן ויסקו, הגיע הזמן שתכירו אותו. מדובר על המזרן הכי מתקדם שיש שנוצר די במקרה מהמצאה שבכלל יועדה לשימוש של אסטרונאוטים. נשמע מעניין? עוד לא שמעתם כלום. זה הזמן לדבר על המזרן שיכול לשנות את איכות השינה שלכם וגם את איכות חייכם לחלוטין.

מהי דרך הפעולה של מזרן ויסקו?

מזרן ויסקו נקרא כך על שם החומר שמרכיב את השכבות העליונות שלו, ויסקו אלסטי. לא כל חלקי המזרן יהיו עשויים מהחומר היוקרתי והאיכותי הזה אלא רק השכבות העליונות, אך זה מספיק כדי לעשות את ההבדל המשמעותי באיכות השינה. ויסקו אלסטי יכול לשנות את הצפיפות שלו לפי ההתחממות שלו. ככל שהטמפרטורה עולה, כך הוא יהיה פחות צפוף, קרי יותר רך ויותר נוח. הוא פותח לשימוש נאס"א אך מהר מאוד היה ברור כי תכונות אלו יהיו מעולות גם לשילוב במזרונים שיכולים להגיע עד ביתכם. כיצד התכונות האלו תורמות לאיכות השינה?

מזרן עם שכבות ויסקו
מזרן עם שכבות ויסקו

כיצד שכבות ויסקו תורמות לשינה איכותית?

עצם העובדה שהחומר שמרכיב את השכבה החשובה ביותר יכול לשנות את צפיפותו, שכבת המזרן העליונה, ובכך להיות רך יותר, למעשה מקל עלינו באותם אזורים שלוחצים על גופנו במהלך ניסיונות ההירדמות. אנו משנים את תנוחת השינה שלנו בממוצע 30 פעמים ביום כאשר הלחץ שנוצר על אזורים מסוימים בגופנו פוגע בזרימת הדם וגם יכול להכאיב. אותם מקומות שבהם יש לחץ רב יותר יהיו גם חמים יותר, וגם יהיו רכים יותר.

מה החיסרון במזרן ויסקו?

מזרני ויסקו יכולים להישמע כמו מזרנים שנמצאים בגן עדן, אלו שאין להם אף חסרון ולמעשה זו רק שאלה של זמן עד שיחליפו את כל המזרנים האחרים והמיושנים בבתי אב בכל רחבי העולם. עם זאת, למזרן ויסקו יש כמה חסרונות כאשר הבולט ביותר הוא המחיר. מזרן כזה יכול להתחיל ממחיר של 3000 שקלים וזה מחיר שלא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה, בטח לא לכל חדר. כמו כן, יש אנשים שרגישים לאבק ולכן יצטרכו מזרן דוחה אבק, כמו למשל מזרן לטקס, או לחלופין אנשים שמעדיפים מזרנים קשים יותר. בנוסף ,לא כולם מתחברים לתכונות של מזרן הוויסקו.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן