תיקון מצלמות הוא שירות הניתן על ידי טכנאים בכל רחבי הארץ. רגע לפני שאתם מתייאשים או רוכשים מצלמה חדשה, הנה כמה דברים שבטח לא ידעתם על שירותי התיקונים השונים

מצלמה יכולה לשמש אנשים פרטיים ואנשי מקצוע. המצלמות מיועדות לתיעוד בתור תחביב והן גם משולבות באירועים מיוחדים ופרויקטים ציבוריים. יחד עם זאת, יש מקרים בהם המצלמה מפסיקה לעבוד או סובלת מתקלות. במקרים אלו יש לפנות לאנשי מקצוע ולתאם שירותי תיקון. השירות ניתן על ידי טכנאים בכל רחבי הארץ ויש לו מספר מאפיינים ייחודיים:

  1. יש הבדל בין תיקון מצלמות לבין תיקון ציוד ואביזרי צילום

    תיקון מצלמות איכותיות
    תיקון מצלמות איכותיות

בטח לא ידעתם שלא כל חברה המציעה שירותי תיקון יכולה להתמודד עם הבעיות הנפוצות במצלמה שלכם. סביר להניח שחשבתם שאין הבדל בין תיקון של ציוד ואביזרי צילום לבין המצלמות עצמן, אך האמת היא שמדובר על שני שירותים שונים לחלוטין. רק חברה שמכירה את דגמי המצלמות יכולה לתקן אותו מבלי לייצר נזקים בלתי הפיכים. שירותי תיקון חלקי מצלמה וציוד נלווה כוללים בעיקר עדשות, פילטרים, מסך, חיישן, מיקרופונים, כבלים ותושבות. שירותים אחרים מתייחסים לתיקון מד אור לצילום, קוראי כרטיסים ואביזרי תאורה או מוניטור.

  1. טכנאי מצלמות עובר הכשרה ייעודית

ההכשרה של טכנאי מצלמות כוללת היכרות עם נושאים כמו אופטיקה, אלקטרוניקה, פיזיקה והנדסה. הטכנאי עובר הכשרה במוסדות לימוד מוכרים והוא נדרש לעמוד גם בבחינות הסמכה. טכנאי צריך לצבור ניסיון לפני שהוא מציע את שירותי התיקון, אך בין היתר עליו להוכיח ידע תאורטי. בנוסף, במהלך ההכשרה הייעודית מתמודד טכנאי מצלמות עם שיעורים מעשיים. השיעורים מועברים על ידי טכנאים מנוסים שמכירים את התחום ועוסקים בו על בסיס יום יומי.

  1. עלות התיקון נקבעת לפי דגם המצלמה

עוד דבר שבטח לא ידעתם קשור לעלות התיקון. באופן עקרוני, ככל שהמצלמה היא מדגם משוכלל ומתקדם יותר, כך צפוי המחיר של התיקון לעלות. הסיבה לכך היא שאת הדגמים המתקדמים ניתן לתקן רק על ידי שימוש בחלקי חילוף יקרים. מצד שני, דגמים אלו גם נוטים פחות להתקלקל ולכן בסופו של דבר מדובר על השקעה משתלמת. הלקוחות יכולים להשוות בין שירותי תיקון מצלמות ולקבל הצעת מחיר מסודרת מטכנאי מוסמך. כך ניתן לחסוך בהוצאות ולתקן את המצלמה מבלי לפרוץ את מסגרת התקציב.

  1. קהל היעד של שירותי התיקון כולל צלמים מקצועיים

שירותי תיקון ניתנים עבור לקוחות פרטיים, מוסדות ועסקים וגם צלמים מקצועיים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל הצלמים יכולים לתקן בעצמם את התקלות הנפוצות במצלמה. גם הצלמים המקצועיים והמנוסים ביותר פונים לשירותי תיקון ייעודיים. התיקון מבוצע במהירות ובחלק מהמעבדות הוא גם מגיע עם תקופת אחריות ארוכה, או במקרים מסוימים בלתי מוגבלת.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן