תמ"א 38 בירושלים ופינוי בינוי ירושלים משנים את פניה של הבירה

תמ"א 38 בירושלים

תמ"א 38 בירושליםפעם ידענו שכל שינוי מבני בדירה שלנו אמור לעלות לנו הרבה כסף. אם נרצה להרחיב את הבית או להוסיף חדר מוגן, להחליף את התשתיות או להוסיף מעלית – הרי שעלינו להיערך מהבחינה הכספית. היום זה כבר ממש לא כך. אמנם לא אצל כל אחד ולא בכל מבנה אך ישנם בהחלט מבנים ישנים אשר זכאים על פי חוק להשתתף בתכניות ופרויקטים עירוניים שונים כמו תמ"א 38 או תכנית של פינוי בינוי כאשר הדיירים זוכים במסגרת אותן התכניות בהשבחה משמעותית של המבנה וכל זה ללא כל עלות מצדם!

תמ"א 38 בירושלים – מה זה?

התכנית של תמ"א 38 בירושלים מתאימה למבנים ישנים אשר נבנו ללא חדרי ממ"ד והם לא עמידים בפני רעידות אדמה. הדיירים במבנים הללו יכולים לפנות ליזם אשר מגלה עניין במבנה ורוצה להשקיע בו בבנייה לגובה. היזם יוכל להוסיף קומות נוספות למבנה ובתמורה הוא יהיה חייב לשפר את המבנה מכמה וכמה בחינות. ראשית יהיה עליו לחזק את המבנה בכדי שהוא יהיה עמיד גם במצבים של רעידות אדמה כמו כן יהיה עליו להוסיף לכל דירה חדר מוגן. מלבד זאת יהיה עליו לשפץ את חזית הבניין. להוסיף מעלית, להחליף את התשתיות, לסדר מערכת אינטרקום, לסדר חניה לדיירים ובאופן כללי להעניק מראה מחודש לכל המבנה.

נשמע מעולה. איך מצטרפים לפרויקט?

לפני הכול יש לבדוק האם המבנה אכן מתאים והוא יוכל להשתתף בפרויקט. לאחר מכן יש לבדוק האם שאר הדיירים בבניין מעוניינים אף הם להשתתף בפרויקט. יש צורך בהסכמה של רוב הדיירים על מנת שהמבנה יוכל להיכנס לשלב הפעיל של הפרויקט.

פינוי בינוי בירושלים – מה זה?

התכנית של פינוי בינוי בירושלים זוהי גם כן תכנית השבחה של מבנים ואנו רואים כיום מבנים רבים בעיר ירושלים הנכנסים לפרויקט הזה. כאן מדובר בתכנית מורכבת יותר אשר מחייבת את הדיירים לפנות את הבתים תמורת פתרונות דיור חילופיים כאשר המבנה שלהם עובר שיפוץ יסודי וחידוש מהותי ומשמעותי. המטרה של הפרויקט זהו ניצול טוב יותר של המבנים תוך ציפוף ושיפור המבנה עם התאמה לדרישות הדיור באזור. זה עשוי לכלול גם הרחבה של כבישים ובנייה לגובה כאשר התוצאה המרשימה מעניקה לדיירים השבים לבתיהם איכות חיים גבוה הרבה יותר.

בעקבות אותן התכניות – לא ירחק היום וירושלים הבירה תשנה את פניה כליל והיא תדמה יותר ויותר לבירות המקבילות לה ברחבי העולם המפותח והמודרני.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן