שימוש בביובית בשטח חקלאי

ביובית

יש לא מעט פעולות שאליהן הביובית יכולה להיות הכלי הכי יעיל ואך הכרחי אך עדיין חלק ניכר מהעבודות שהיא מבצעת לא ידועות לציבור הרחב. למרות השימושים הרבים שלה במגזר התעשייתי והעסקי, היא שימושית גם במגזר הפרטי ואפילו בחקלאות. זה הזמן לדבר על השימושים הפחות ידועים שלה ולהבין כיצד היא כלי משמעותי גם שם.

ביובית לשימוש החקלאות

הביובית שימושית יותר ממה שחשבתם

אפשר לומר בביטחון מלא כי לולא הביובית, איכות החיים שלנו הייתה הרבה יותר ירודה. היינו יכולים לסבול מביוב שעולה על גדותיו ומזיהום מאסיבי הרבה יותר של הקרקע, בעיקר בגלל עסקים שמכילים מטבחים תעשייתיים ומפעלים מזהמים שונים, ואפשר לומר תודה שהיא זמינה בכל עת. הביובית הופכת להיות כלי שחוב גם עבור המגזר הפרטי שיכול להיעזר בה לשאיבות ביוב נקודתיות או לשאיבת הצפות, בין היתר גם הצפות שקרו בגלל הגשמים ללא קשר לביוב. מהאנשים שנעזרים בביובית לא מעט פעמים אפשר למנות גם את העוסקים בענף החקלאות שהוא אחד מהחשובים במדינה.

כיצד הביובית באה לעזר בענף החקלאות?

  • ענף החקלאות בישראל הוא אחד הענפים החשובים ביותר שלה וגם אחד המפותחים ביותר בעולם. לא רק שאנו מגדלים הרבה יבולים שמגיעים לאירופה ולארצות הברית, אנו גם מחזיקים בטכנולוגיה עילאית שמפותחת כאן וגמיעה לכל העולם. עם זאת, יש צורך לעתים בכלים יותר ישנים כמו הביובית כדי לפתור בעיות קשות כמו למשל הצפות שקורות בשדות בגלל פיצוצים בצנרת או גשמים.
  • כשיש מבול, השדה מקבל הרבה מים והחקלאים שמחים. עם זאת, לעתים הגשמים חזקים ורבים מידי ויש לא מעט הצפות שהופכות את האדמה לבוצית. כאן הביובית נכנסת לתמונה ומצליחה לשאוב ביעילות את כל המים שנמצאים באזור המוצף תוך מספר דקות בודדות.

פתיחת סתימות במהירות הבזק

הביובית יעילה במיוחד גם לפתוח סתימות שנוצרו בצינורות חקלאיים. לא מעט פעמים שורשים, אדמה עוד פסולת אחרת יכולה לחדור אל הצנרת שמהווה חלק בלתי נפרד מענף החקלאות ולכן יש צורך בעבודה מהירה ויעילה כמו שרק הביובית יכולה לספק. כמו כן, הביובית משתתפת בעבודות תחזוקה ממש כמו במתארים אחרים כמו למשל שטיפת קווי הביוב וכולה.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן