שיטות שונות של הדברת מזיקים שכדאי להכיר

הדברת מזיקים

מיהם המזיקים שעלולים לפגוע במרקם החיים שלנו? מדובר על בעלי חיים מזנים שונים, שהפגיעה שלהם היא ברמת חומרה משתנה. כך למשל ישנם החרקים אשר בעיקר גורמים לנו רתיעה ראשונית ועלולים גם לזהם את האוכל שלנו או אף לגרום למפגע בריאותי כמו הפרעושים – או להרס של מבנה כמו הטרמיטים. ישנן העופות בדגש על היונים אשר צואתן עלולה לכסות את הבית, ויש את המכרסמים שגם פוגעים באוזן, ואף עלולים לפגוע בתשתיות בבית. בכל המקרים הללו, אנו רוצים לנקוט באמצעים של הדברת מזיקים – אך מהם האמצעים המרכזיים שיש לנו?

להכיר את כל האמצעים שיש

  • שימוש בחומרי הדברה – אפשרות אחת היא לבצע הדברת מזיקים עם חומרי הדברה של ממש. מדובר על חומרי ריסוס משני סוגים. הסוג הראשון אלו הם החומרים אשר ניתן לקנות בחנויות. אלו חומרים שמשמשים בעיקר להדברה של נמלים, יתושים ותיקנים בבית, ועוזרים לתת טיפול ראשוני במצב קל. לעומת זאת, ישנם חומרי ההדברה שברשות המדבירים שהם חזקים יותר ודורשים גם רישיון הדברה. החומרים הללו מתאימים לחיסול של חרקים ברמה גבוהה יותר, וחלקם אף בלעדיים לחרקים מסוימים – כמו למשל נגד טרמיטים.

    הדברת מזיקים
    הדברת מזיקים
  • שימוש במלכודות – דרך נוספת לבצע הדברת מזיקים היא לא בעזרת חומרים של ממש, אלא בעזרת מלכודות למיניהן. המלכודות יכולות ממש ללכוד את המזיק – כמו למשל כשמדובר על מכרסמים, כאשר המכרסם נלכד בתוך כלוב. מלכודות אחרות נועדו להרחקת המזיק, כמו היונים. מדובר על רשתות שמותקנות על הגג – ובעצם דוקרות את היונה עד שהיא לומדת להתרחק מהאזור.
  • הדברה ביולוגית – אמצעי מיוחד מאד של הדברת מזיקים הוא ההדברה הביולוגית. משתמשים בו בעיקר נגד מזיקים בשדות חקלאיים. משתמשים בעצם בצמחים או בעלי חיים אחרים – נגד המזיקים הללו! בין אם אלו דגים שאוכלים חרקים, או דורסי לילה שאוכלים מכרסמים, וכיו"ב.

לדעת להשתמש בשיטה הנכונה

כאשר אתם פונים למדביר שיסייע לכם, שימו לב שלא פעם אפשר לבחון את המומחיות שלו, לפי שפע השיטות שבהן הוא משתמש, וכמובן לפי הידע שיש לו בהתאמת השיטה עבור המזיק הספציפי.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן