ריסוס – כל מה שצריך לדעת

כשאנו חושבים על הדברת חרקים אנו מיד חושבים על ריסוס. מה בדיוק מרססים? האם שיטת הדברה זו טובה גם לעסקים ולמתארים חקלאיים או אך ורק למתאר הביתי? האם יש שיטות טובות יותר? מהן חסרונות השיטה? הנה כמה דברים שחשוב לדעת על ריסוס לצרכי הדברה.

היכן משתמשים בריסוס לצרכי הדברה?

מי שרוצה לחיות חיים נטולי חרקים ככל הנראה ימצא את הדרך להגשמת המטרה רק על ידי הדברת חרקים, ורצוי שתהיה מקצועית. רוב פעולות ההדברה מתבצעות על ידי ריסוס, כאשר לרוב משתמשים בחומרים כימיים כדי לקטול את החרקים, גם בהווה וגם בעתיד. הריסוס נפוץ מאוד בכל המגזר: משתמשים בו במתאר הביתי כדי לרסס חדרי שינה, את הסלון ואת חדרי המדרגות בבניינים, משתמשים בו כדי לרסס מפעלים ועסקים וגם מטבחים תעשייתיים. כמו כן, הריסוס יעיל גם לריסוס גינות וחצרות וכמובן ריסוס של שדות, למרות שעניין זה מורכב יותר כי הוא כולל ריסוס מזון.

מה עוד צריך לדעת על ריסוס?

 

  • למרות שפעולת הריסוס ידועה בשימוש שכולל חומרים כימיים ניתן גם לרסס באמצעים ידידותיים יותר לסביבה. שיטות אלו נקראות הדברות ירוקות כאשר יש חומרי ריסוס אורגניים לחלוטין שלא מכילים רעלים ולא יפגעו בילדים, תינוקות וחיות מחמד גם במגע ישיר.
  • ריסוס ג'וקים או כל מזיק אחר, זו פעולה מהירה במיוחד כי חומרי ההדברה מתנדפים באוויר ונכנסים מהר יותר אל מערכת הנשימה של המזיקים. עם זאת, יש בכך גם חיסרון כי הנידוף באוויר מוריד מיעילות חומרי ההדברה לטווח הארוך.

האם אפשר לרסס באופן עצמאי?

פעולת הריסוס היא המוכרת ביותר מבין כל פעולות ההדברה בעיקר כי אנו מבצעים אותה מרבית הפעמים לבד. מי מאיתנו לא לקח תרסיס K700  וריסס את היתושים שהיו בחדר שלו או את הרצפה כדי להימנע מחדירת תיקנים? בכל מקרה הריסוס הזה יכול להיות יעיל אך ורק לטווח קצר. אחרי כמה שבועות ולעתים אפילו כמה ימים, תלוי מה הכמות שריססתם והיכן בדיוק ריססתם, ובסופו של דבר המזיקים יוכלו לדרוך שוב בביתכם. כמובן שפעולה זו יכולה לפתור בעיה נקודתית אך היא לא מהווה בשום פנים ואופן תחליף להדברת חרקים מקצועית.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן