קמין – ממש לא מה שחשבתם!

קמין

בדרך כלל, כשחושבים על קמין יש אסוציאציה מאוד ברורה ומשותפת לכלל האוכלוסייה. באנו לנפץ לכם את המיתוס ולגלות לכם את כל האמת על קמינים.

האסוציאציה הקולקטיבית

כאמור, לרובנו יש אסוציאציה מאוד ברורה לגבי קמינים. המחשבה הראשונית היא על בית בכפר אירופאי מוקף בשלג כשאב המשפחה קופא בחוץ בניסיון לחטוב עצים לאח במטרה לחמם את בני הבית. למה זו המחשבה? מפני שכך ראינו בסרטים ובסדרות הטלוויזיה, עליהם גדלנו. יחד עם זאת, זה עדיין לא הופך את המחשבה הזו למציאות ואם אח מבוערת תמיד הייתה הפנטזיה שלכם, אל תמהרו לגנוז אותה!

האמת לאמיתה

האמת היא, שהקמינים אכן נועדו לחימום במדינות קרות, אבל גם בישראל תוכלו למצוא בתים רבים עם קמין בסלון ויש לכך סיבות רבות, עליהן נרחיב בהמשך. העניין הוא, שלמרות שמקור הקמינים הוא ממש לא בישראל ולא באקלים הישראלי, הקמינים הפכו לאופנה מוכרת בבתים רבים בארץ ועדיין, הם מיוחדים ולא מאוסים.

הטמפרטורה

כאמור וכידוע, האקלים הישראלי הוא חם ברוב ימות השנה. לכן ברור, שמרבית הקמינים הישראליים לא נועדו לחימום והסקה של בתים. יחד עם זאת, בהחלט ניתן לשים לב לכך, שבשנים האחרונות מזג האוויר הופך יותר ויותר קיצוני וכשהחורף מגיע, הוא מגיע במלוא העוצמה ואז… אין כמו להתחמם מול אח מבוערת!

המראה

גם אם אתם יותר טיפוסים של מזגן, הרי שאין הרבה דברים שיכולים להוסיף למראה ולאווירה של בית כמו קמין! חשבו על המראה של סלון הבית שלכם. ללא קשר לאופן בו בחרתם לעצב אותו, הרי שקמין יוסיף את החלק הרומנטי והמשפחתי, אותו ניתן להשיג רק באמצעות אח מבוערת במרכז הבית.

האווירה הזוגית והמשפחתית

נסו לחשוב על ערב חורפי. אתם יושבים בזוג או בחיק המשפחה מחובקים תחת השמיכה ומביטים באש. האם יש חוויה יותר אינטימית ומקרבת מזו? הרי כשאנו צופים בסצנות כאלו בסרטי קולנוע, זו התחושה הראשונה שאנו חשים! ובכן, גם אתם יכולים ליצור לעצמכם את הקרבה הזו אצלכם בבית בלי שתצטרכו להדליק את הטלוויזיה.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן