מהם בדיוק קומפרסורים, ולמה משמשים בעולם המודרני?

בכדי להבין מהו בדיוק קומפרסור, ולהבין כיצד לבחור קומפרסורים בצורה הנכונה ביותר עבור העסק שלכם, נדרש רקע בסיסי מאוד בפנאומטיקה. פנאומטיקה היא תחום טכנולוגי העוסק בהפעלה של תהליכים כאלה ואחרים באופן מכאני על ידי שימוש בלחץ אוויר (אם כי השימוש במילה אוויר היא מעט מטעה, שכן סוגי הגז בהם ניתן להשתמש הם מגוונים למדי). אחד המכשירים השכיחים והיעילים ביותר בתחום הפנאומטיקה הוא מדחס האוויר, שידוע גם בשמו הלועזי קומפרסור – מכשיר הממיר כוח של דחיסת אוויר או גז אחר לאנרגיה קינטית. קומפרסורים מודרניים בנויים באופן כללי מיחידות של שאיבה ומיחידות של מכלי לחץ, כאשר שאיבת האוויר מהלחץ האטמוספרי למיכל, שבסופו של דבר ממדיו הם מוגבלים, מגבירה את הלחץ הנ"ל, ויוצרת אוויר דוחס שנשמר במכל עד שימוש. עבודה שכזו היא עבודה חשובה במיוחד בעולם המודרני שבו אנו חיים, והשימושים בה מגוונים באופן נרחב ועצום – החל משימושים תעשייתיים, דרך מכשירים של צביעה, מלאכות כמו ריתוך ועד שימוש במרפאות שיניים ומוסדות דומים. עם זאת, כמובן שכל שימוש ושימוש צריך את הקומפרסורים המתאימים ביותר עבור כל מטרה בהתאם.

הפרמטרים השונים המשפיעים על בחירה נכונה של קומפרסורים עבור

קומפרסור משווק על ידי פי. איי. טי טכנולוגיות אוויר

קומפרסור משווק על ידי פי. איי. טי טכנולוגיות אוויר

השימוש שלנו

  • ספיקת אוויר – הפרמטר המשמעותי הראשון בבחירה של קומפרסור הוא ספיקת האוויר שלו. בחירה נכונה של רמת ספיקת אוויר בקומפרסורים שלכם מבטיחה יעילות עבודה גבוהה מחד וניצול איכותי של לחץ האוויר הנחוץ במכשיר, ומאידך גם עבודה חזקה והשקעה נכונה במדחס שמתאים לצרכי העסק שלכם, ולא השקעה נרחבת מדי עבור שימושים עדינים יחסית.
  • דחיסות הגז – הדרך הטובה ביותר להבין את משמעות רמת הדחיסות של כל גז בקומפרסור היא על ידי השוואה בין גז מתאן המשמש אותנו עבור מטרות בישול, לבין גז מתאן המשמש אותנו עבור מטרות ריתוך. מדובר באותו הגז, אך רמת הדחיסות השונה של הגז מבטיחה שימוש אחר בתכלית, וזה מתחיל בבחירה נכונה של קומפרסורים עבור כל מטרה.
  • רעש ורגישות – קומפרסורים רבים ידועים כמכשירים שמייצרים הרבה מאוד רעש בסביבת העבודה שלהם, אך כיום ניתן למצוא גם קומפרסורים מתקדמים שמבטיחים עבודה שקטה. זוהי אפשרות רלוונטית במיוחד עבור עבודת קומפרסור במקומות שבהם יש משמעות פרקטית ואף כלכלית לעסק, כמו בעולם הרפואה ורפואת השיניים לדוגמה. כמובן שעבור גזים מיוחדים (כמו המתאן הדליק) יש צורך בקומפרסורים מיוחדים המבטיחים גם בטיחות ובידוד איכותי על מנת להימנע מפיצוצים ומדליקות.

בחרו בצורה הנכונה ביותר קומפרסורים עבור צרכי העסק שלכם, ודאגו למרכיב מהותי בעבודתו

בחירה נכונה של קומפרסור עבור העסק שלכם היא לא עניין של מה בכך עבור מי שאין לו רקע בתחום. משום כך, עליכם לפנות אך ורק למומחים בתחום – מומחים שמבטיחים לכם את העבודה האיכותית ביותר של קומפרסורים בעסק שלכם, דרך המכשירים המתאימים לצרכים שלכם במידה הרבה ביותר.

השאר תגובה