ציוד לכלבים

טיפול בחיית המחמד שלנו

לרבים מאיתנו יש חיית מחמד בבית. במשפחות רבות מדובר אף בבן משפחה נוסף הנקשר לבני הבית. הילדים שלנו גדלים יחד עם חיית המחמד, ואנו מטפלים בה כמו כל אחד מבני הבית. אנשים ללא חיות מחמד נוטים לעיתים לחשוב כי החזקת חיית מחמד היא דבר יחסית קל. זוהי טעות, כיוון שהחזקת חיית מחמד, בדגש כלב, דורשת השקעה רבה. החל מההשקעה הנדרשת במהלך האילוף בהיותו גור, ועד טיפולים וטרינריים וחיסונים. פן חשוב מבחינה זו הוא הציוד הנדרש. ישנו עולם שלם של ציוד עבור חיות המחמד שכדאי להכיר.

ציוד לכלבים

אילו סוגים של ציוד לכלבים חשוב להחזיק בבית?

  • מוצרי טיפוח לכלבים – כמו שאתם אוהבים לטפח את עצמכם, ויש לכל אחד את שגרת הטיפוח האישית שלו, כך גם לכלבים. חשוב לטפח את הכלבים על מנת לשמור על מראה בריא ויפה וכמובן לטובת בריאותם. מוצרי הטיפוח הבסיסיים הם כמובן שמפו ומרכך לכלבים, שישמרו על הפרווה ושימשו אותנו ברחיצת הכלב. שימו לב, בניגוד לבני האדם – אסור לרחוץ את הכלב לעיתים קרובות על מנת לשמור על הפרווה רכה ונעימה. בנוסף, כדאי לרכוש קוצץ ציפורניים המתאים לכלבים, וניתן אף להשלים את המארז עם בושם לכלבים אשר יקנה להם ריח טוב. קיימים גם מוצרי טיפוח שונים עבור העיניים, האוזניים והפה של הכלבים.
  • צעצועים – כאן אין צורך להרחיב. צעצועים לכלבים הם כלי חשוב מאוד באילוף הגורים, ומהווים הנאה נעימה עבור הכלבים בכל הגילאים. השקיעו במגוון רחב של צעצועים מכמה שיותר סוגים שונים. כמובן שכל כלב יראה לכם דיי בקלות מה הם הצעצועים המועדפים עליו, ולאחר מכן כדאי להשקיע בעיקר בהם. חשוב גם לחדש במהלך החיים של הכלב.
  • בגדים ואקססוריז – רבים אוהבים להלביש את הכלבים שלהם בבגדים. בין אם מדובר בסוודרים לחימום הכלבים הקטנים בחורף, או סתם בגדים בשביל היופי. אכן מדובר בפן יותר שנוי במחלוקת כיוון שיש כלבים רבים שלא יאהבו את הבגדים או לחלופין בעלי כלבים שלא אוהבים את הרעיון. במידה ואינכם אוהבים להלביש את הכלב, תמיד נחמד להשתמש באביזרים שונים על מנת לתת למראה הכלב טוויסט נחמד. ישנם אביזרים בסיסיים, כגון רצועות וקולרים, אשר משמשים את כל בעלי הכלבים – וגם במקרים הללו ניתן להשתעשע עם אביזרים המתאימים יותר לאופי שלכם ושל הכלבים שלכם.
  • חומרי הדברה – חומרי הדברה הם ציוד הכרחי בסביבת כלבים. קיים מגוון רחב ביותר של חומרי הדברה אשר נועדו למנוע ממזיקים ומטפילים להתביית על הכלב שלכם. חומרי ההדברה מגיעים בצורות שונות כגון טיפות, שמנים, תרסיסים או אף גלולות.

כיצד נדע איזה ציוד לכלבים לרכוש?

כמו שראינו, קיימים אביזרים רבים אותם כדאי לקנות עבור הכלבים. המלצות לציוד לכלבים משתנה בהתאם לסוג הכלב והאופי שלו. במקרים כגון חומרי הדברה או אביזרי טיפוח מומלץ להתייעץ עם וטרינר על מנת לעשות את ההתאמה הטובה ביותר עבור הכלב שלכם.

סיכום

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן