בחירת פאה איננה בחירה קלה כפי שבחירת עיצוב לשיער איננה קלה. נשים המשתמשות בפאות מתחלקות לשלושה סוגים עיקריים: נשים דתיות, נשים העושות זאת לצרכי אופנה בלבד, ונשים הזקוקות לפאות עקב מחלה הגורמת לנשירת שיערן. בכל שלושת המצבים בחירת פאה צריכה להיעשות על פי כמה פרמטרים חשובים, ויש להכיר את סוגי הפאות האפשריים כדי להצליח במשימה.

חשוב לזכור, כי בחירת פאה איננה מסתכמת בעיצוב הפאה בלבד, כפי שעושה אישה המגיעה למספרה באופן רגיל, אלא שיש להקפיד גם על איכות הפאה, ואופן ייצורה על מנת שתחזיק מעמד לזמן רב ותראה רעננה וטבעית עד כמה שאפשר.

להל"ן מספר טיפים לבחירת פאות

  • איכות – לפני הכל יש להקפיד על איכות ייצור הפאה. הפאות האיכותיות ביותר מיוצרות משיער אמיתי וטבעי והן נראות כמו שיער טבעי לכל דבר. ייצור פאות אלה מתאפשר לכל סגנון ולכל עיצוב רצוי, וניתן להתאים פאות אלה לכל ראש של כל אישה ובכל גיל. חומרי ייצור סינטטיים גם מאד רווחים בייצור פאות, וגם בבחירת חומרים אלה יש איכותיים יותר ואיכותיים פחות, והדבר בא לידי ביטוי בעיקר במחיר.
  • עמידות – בנוסף לאיכות החומר יש להקפיד, כי הפאה תהיה עמידה לאורך זמן, גם בחבישה רציפה וגם לאורך תקופת זמן. עמידות הפאה נמדדת בהקפדה על הפרטים הקטנים של ייצור הפאה והתאמתה לראש של הלקוחה, שימוש בבסיס איכותי ובדבק מתאים.
  • נוחות – על פאה להרגיש נוחה על הראש, ואין לרכוש פאה רק בגלל שהיא "צו האופנה" העכשווי. חשוב לזכור, כי פאה חובשים במשך שעות רבות ביום, ולנוחות יש משקל רב בהרגשה הטובה של החובשת אותה.
  • סגנון – בנושא הסגנון, אין ספק שכל אחת צריכה להתאים את הפאה לצרכים שלה, לאופי ולאישיות שלה, ממש כמו בחירת עיצוב שיער טבעי. הסגנון הוא הביטוי לאישיות של כל אישה, ונכון תעשה עם תתייעץ עם יצרנית פאות על מנת להבין את האפשרויות העומדות בפניה לפני שתחליט על קו מסויים בבחירת עיצוב הפאה.

צורות שונות של פאות

בנוסף לכל הקריטריונים שנמנו למעלה, יש להתחשב בבחירת פאות גם בצורת הפאות. צורת הפאות העיקריות הנמכרות כיום הן:

  • פאות קאסטם – אלה עשויות משיער טבעי בלבד, הן בנויות על רשת בצבע העור, והן מותאמות במדויק לראש האישה החובשת אותן
  • פאות לכובע – אלה פאות המתאימות לנשים המעוניינות לחבוש גם כובע אופנתי בנוסף לפאה עצמה.
  • פאות סרט – פאות אלה מותאמות לסגנונות שיער שהולכים עם סרט, ומעניקות מראה צעיר ורענן.
  • פאות מאחורי האוזן – גם צורת פאות זו מאד מבוקשת ומדובר בפאות בסגנון קצר, במרקם גלי או חלק, או בגווני שיער שונים, שניתן להכניס אותן מאחורי האוזן בצורה טבעית ומאד אסתטית.
קטגוריות: כללי 0 אהבו

השאר תגובה