הרגע שבו צריך עורך דין תאונות דרכים

עו"ד גירושין

אף אחד לא רוצה להיות מעורב בתאונה, ובטח שלא בתאונת דרכים. המתח, הסטרס, תחושת חוסר האונים אל מול המהירות בה הדברים קורים, וכמובן – הפגיעה והפציעה, של כל המעורבים – פוגע ונפגע, כל אלו יוצרים מערך מלחיץ שאינו מזמין איש מאיתנו.

למרות הרתיעה הטבעית, המציאות שלנו אחרת, ובעיקר כאן בישראל. הסטטיסטיקות לא בעדנו, ורוב הסיכויים שגם אתם הייתם ו\או תהיו מעורבים בצורה זו או אחרת בתאונת דרכים בדרגה זו או אחרת. למזלנו, רוב התאונות, ואפילו רובן המוחלט, קלות מאוד, ומסתיימות בהחלפת פרטי ביטוח וללא נפגעים בנפש, אך לעיתים, גם במקרים קלים אלו, יש צורך בעורך דין תאונות דרכים.

אז מתי לפנות לעורך דין תאונות דרכים?

התשובה המיידית והישירה ביותר לשאלה מתי פונים לעורך דין תאונות דרכים היא במילה אחת – "מייד!". הסיבה היא שככל שהפניה נעשית קרוב יותר למועד התאונה, כך עולים הסיכויים כי תקבלו הכוונה והנחייה נכונה ומלאה יותר לפעולה היעילה ביותר.

במקרה ואתם הצד שנפגע: הפעולה היעילה ביותר היא זו שתפיק בשבילכם את גובה הפיצוי הגבוה ביותר, או, במקרה ואתם הצד הפוגע, פנייה מהירה לעורך דין תאונות דרכים יכולה להיות הדרך היחידה שלכם לצמצם את הנזק הכלכלי שתספגו עקב התאונה, ואולי לצאת מהסיפור לחלוטין, בהתאם למקרה ולעובדות שבשטח.

כיצד לנהוג לאחר תאונת דרכים?

כמובן שלא מדובר כאן בשאלה כיצד לנהוג ברכב שלכם לאחר תאונת דרכים, שכן לכך התשובה תהיה זהה תמיד – בזהירות ובערנות רבים. מיד לאחר תאונת דרכים יש להחליף את הפרטים הרלוונטיים עם המעורבים בתאונה, ולתעד כמה שיותר פרטים – תמונות, שעה ותאריך, כתובת מדויקת, פרטים של עדים במידה ויש בנמצא, וכל פרט אחר שעלול להיות רלוונטי.

איסוף העובדות מסייע לעורך דין תאונות הדרכים לבנות את התיק בצורה הנבונה ביותר בשבילכם, כצד הנפגע או הפוגע, בכדי לייצר את מערך ההגנה או ההתקפה המתאימים וההולמים ביותר את המצב, ולאפשר לכם לישון בשקט בידיעה שהצד שלכם באירוע מקבל את הגיבוי החזק ביותר האפשרי מעורך דין מומחה תאונות דרכים.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן