עורך דין דיני משפחה הוא עורך דין המתמחה בתחום המשפחה הרחבה, ועוסק בהרבה מאוד תחומים הקשורים לתחום. במאמר זה נתייחס לחמישה שירותים מרכזיים שהוא מספק, על מנת להסביר מעט אודות אופי התפקיד, שהרבה פעמים יכול להיות מאוד מורכב ודורשני.

  • הסכמי גירושין – עורך דין דיני משפחה הוא הכתובת לזוגות המעוניינים להתגרש. הפנייה לעו"ד משפחה צריכה להיעשות על מנת להגיע להסכם גירושין שמקובל על שני הצדדים. במקרים בהם אין הסכמה, כל אחד מבני הזוג יכול לפנות באופן עצמאי לעו"ד משפחה על מנת שייצג אותו וינסה להשיג עבורו את התנאים האופטימליים מבחינתו במסגרת הסכם הגירושין.עו"ד דיני משפחה

 

  • מזונות אישה וילדים – אחד מתחומי העיסוק של עו"ד דיני משפחה הוא התחום של מזונות אישה ומזונות ילדים. בני זוג שמחליטים להתגרש צריכים להסדיר ביניהם את נושא המזונות, אשר על פי חוק מחויב הבעל לשלם לאשתו אם הילדים נשארים בחזקתה. למעשה, רוב המריבות בין בני זוג שמתגרשים נסובות סביב נושא המזונות, שכן האישה רוצה לקבל כמה שיותר כסף והגבר בדרך כלל רוצה לשלם כמה שפחות. על מנת להגיע להסכם מומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד משפחה המתמחה בתחום, ואשר יוכל להנחות את בני הזוג או אחד מהם אל הדרך הנכונה להגיע להסכם שמקובל גם על הצד השני.

 

  • משמורת והסדרי ראייה – עו"ד משפחה עוסק גם בתחומים של משמורת והסדרי ראייה. במסגרת תפקידו מייעץ עורך הדין למרשו מהי הדרך הטובה ביותר להשיג את מבוקשו מתוך מטרה להגיע להסדר שיהיה מקובל על שני הצדדים – ונוטה לטובתו.

 

  • הסכמי ממון – עו"ד משפחה הוא הכתובת לזוגות אשר מעוניינים לנסח הסכם ממון המסדיר את חלוקת הרכוש ביניהם אם יחליטו להתגרש.

 

  • אלימות במשפחה – עו"ד משפחה הוא הכתובת גם במקרים בהם מתרחשים מקרי אלימות במשפחה. במקרים כאלה יש לפנות אל עורך הדין, לתאר בפניו את המקרה ואם הוא מאשר שיש עילה – להגיש תביעה נגד הצד המכה.

עו"ד משפחה עוסק בתחומים נוספים, לרבות חלוקת ממון ורכוש, אימוץ ילדים, נישואין אזרחיים ועוד כהנה וכהנה נושאים מורכבים יותר ופחות.

כשפונים לעו"ד משפחה חשוב מאוד להסתייע בהמלצות ולפנות לעו"ד המתמחה באופן ספציפי בתחום הנדרש.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן