עבודות אלומיניום לתעשייה

עבודות אלומיניום חשובות מאוד כיוון שהחלקים שמיוצרים לתעשייה משתתפים במכונות ובמבנים רבים בתפקידי מפתח. בתעשייה מתבססים על האלומיניום כאחד החומרים הכי טובים שיש בשל תכונות העמידות והחוזק שלו, וזה הזמן להבין באלו תעשיות הוא משתלב וכיצד הוא תופס בהן חלק.

אלומיניום בתעשיית הרהיטים

האלומיניום הוא אחד החומרים החזקים ביותר שיש ביחס לעובי שלו ולכן הוא שימושי מאוד ליציר צורות קטנות אך מדויקות. אחד השימושים החשובים שלו הוא לפרזול של רהיטים, אמנם לא מדובר על פרזול של מבנים שחשוב מאוד לבניית המבנה אך גם פרזול רהיטים נותן לנו שימוש הרבה יותר נוח. כאשר יש צורך לפתוח מגירה מסוימת הפעולה מתבצעת בקלות הודות למסילות אלומיניום שעליה היא יושבת. גם כאשר תרצו לפתוח את ארון המטבח או את ארון ההזזה בחדר השינה שלכם, הפרזול הוא זה שמספק לכם את האפשרות הזו. פרזול רהיטים מתבצע בנגריות שצריכות עבודות אלומיניום מתאימות.

אלומיניום בענף הבנייה

האלומיניום שימושי מאוד גם בענף הבנייה אך לא כדי לפרזל את הבטון. לטובת פרזול בטון משתמשים בפלדה ובברזל הרבה שיהיו כבדים וחזקים יותר אך האלומיניום כיום שימושי במיוחד בעיקר הודות לסגנון הבנייה החדש. בעבר היו בונים את המבנים בעיקר מבטון ומלבנים אך כיום המעטפת החיצונית עשויה מאלומיניום בעיקר אם מדובר על בנייני משרדים שעשויים מקירות מסך. קירות מסך הם למעשה מעטפת האלומיניום שמספקת את האפשרות לתחם את כל המבנה בחלונות גדולים. כך נכנס עוד אור למבנה המראה יוקרתי במיוחד וזה אפשרי הודות לעיצוב הדק והפרופילים הגדולים של האלומיניום.

אלומיניום למכשירי חשמל

אלומיניום חשוב מאוד גם למוצרי חשמל. אמנם יש מתכות שמעבירות חשמל הרבה יותר טוב מאלומיניום אך השימוש בו לאו דווקא יהיה לצרכים אלו. השימוש יכול להיות משמעותי במיוחד לעטיפה של מוצר החשמל מתוקף אותן סיבות שמשתמשים בו לשימושים אחרים, הדקות והגמישות בעיצוב שלו יחד עם החוזק שלו. האלומיניום דק וחזק וזה מושלם למעטפת החיצונית של מוצרים שונים. המוצרים הללו יכולים להיות צ'יפסר, תנור, מיקרוגל, שואב אבק וכן הלאה. כל מוצר כזה צריך להיות קל ועמיד, כאשר גם אריכות הימים שהוא מקבל בזכות העמידות של אלומיניום בפני קורוזיה מועילה.

אלומיניום לחלונות ולדלתות

אולי זה השימוש המפורסם ביותר בעיקר בגלל החלונות הבלגיים שהפכו להיות נפוצים מאוד לאחרונה בישראל. החלונות שעשויים מאלומיניום נחשבים לחלונות הטובים ביותר שיש. אמנם לעתים חלונות מעץ יכולים להתאים לעיצוב הגרפי אך אלומיניום ברוב המקרים יהיה הבחירה המושלמת. המרקם שלו עדין ואלגנטי והעובדה שהוא לא יסבול מקורוזיה מוסיפה מאוד לעמדות שלו. כמו כן בגלל העובי הדק שלו ניתן ליצור פרופילי חלונות דקים במיוחד שעדיין יהיו חזקים מאוד בפני פגיעות, רעידות, שריטות וכמובן מוגנים מפני נזקי הזמן. מאותן הסיבות בדיוק הוא שימושי מאוד גם ליצירת פרופילים לדלתות.

אלומיניום לפריטים למקלחת

בגלל התכונות של האלומיניום לעמידות בפני קורוזיה ולעיצובים אלגנטיים ודקים, הרי שהוא יכול להתאים גם למקומות לחים ורטובים מאוד כמו למשל המקלחת. זו הסיבה מדוע פריטי האלומיניום נפוצים מאוד במקלחת ובשירותים. השילוב בין עיצוב לעמידות, יחד עם גמישות בתבניות שניתן ליצור למעשה הופכות אותו לחומר הכי טוב שיש. ניתן ליצור בעזרתו מגוון רחב של עבודות כמו למשל מתלים לתוך המקלחת, ארונות גבוהים, מדפים וכן הלאה. פריטי אלומיניום למקלחת יכולים גם להיות עיצוביים. חשוב לבדוק שהאלומיניום יהיה באיכות טובה מכיוון שאלומיניום באיכות ירודה יכול להחליד עם הזמן.

 

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן