סופחי לחות לשימוש התעשייה

אוורור

הלחות יכולה לגרום להרבה יותר מאשר אי נוחות, כאשר היא יכולה אף פגוע באביזרים שונים שנמצאים בחלל סגור מסוים ולעתים אפילו במבנה. סופחי לחות יכולים לפתור את הבעיה בבית ובעסק, אך כשמדובר על שימוש במרחבים תעשייתיים יש צורך בסופחי לחות הרבה יותר חזקים.

מהו סופח לחות?

סופחי לחות, נקראים גם קולטי לחות, הם מתקנים חשובים שהופכים לקריטיים ביותר בחלק מהמבנים, כשכל תפקידם הוא להוריד את רמת הלחות במקום מסוים. הלחות בישראל גבוהה מאוד והיא מוסיפה לתחושת החום באופן משמעותי, אך מלבד אי הנוחות, יכולים להיות לה השלכות קטלניות בעיקר בתעשיות השונות. במפעלים שמייצרים כמויות אדי מים גדולים במהלך העבודה או במפעלים שנמצאים באזורים בעלי לחות גבוהה בארץ, כמו בקעת הירדן או מישור החוף, הלחות יכולה לפגוע בתוצר של אותו מפעל, בקירות המפעל וכמובן בתנאי העבודה של העובדים.

אוורור

סופחי לחות תעשייתיים לפתרון הבעיה

 

  • סופחי הלחות פועלים במנגנון יעיל במיוחד שנועד לקרר את האוויר עד כדי יצירת טיפות מים שנוצרות מהמים שהיו באוויר, הרי זו הלחות, ולאחר סילוקם, האוויר מתחמם בשנית וחוזר בטמפרטורה שבה היה אל החלל. במקומות סגורים גדולים כמו בתעשייה, סופחי הלחות חייבים לפעול שעות רבות ולעתים אף ללא הפסקה, מה שמחייב עבודה חסכונית. סופח לחות שיבזבז הרבה אנרגיה למפעל יכול להיות חיסרון משמעותי וזה תנאי חשוב לבחירה.
  • סופחי לחות לא תמיד יכולים לפעול בטמפרטורות נמוכות מאוד ולעתים המנגנון שלהם יקפא. אם יש צורך בסופחי לחות תעשייתיים למפעלים שבהם הטמפרטורה צריכה להיות נמוכה מאוד, כמו למשל במקומות מקוררים ואף במחסני קירור, יש צורך לבחור סופח לחות חזק שיעמוד במשימה בכל התנאים האפשריים.

לכמה זמן ניתנת אחריות?

 

סופחי לחות תעשייתיים יהיו יותר יקרים באופן משמעותי מסופחי לחות ביתיים ולכן חשוב מאוד להיות ערוכים למצב בו הם יתקלקלו. מומלץ לבחור את סופח הלחות לפי האחריות שניתנת לו, כאשר ללא אחריות, התיקונים שלו יכולים להיות יקרים ביותר. מנגנון פעולה של סופחי הלחות ברור יחסית ודומה מאוד לדר בה פועל מזגן, ובמתאר תעשייתי תמיד חשוב לבצע בדיקות תקינות ולוודא שהוא ימשיך לפעול בעיקר במפעלים בהם הוא נועד לשמור על מלאי מסוים או על תהליך תקין ולא רק על אווירה נוחה.

 

 

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן