משאבות סחרור – ולמה הן משמשות?

משאבות לבריכה

יש כל מיני סוגי משאבות בעולם האינסטלציה וחלקן נמצאו תגם אצלכם בבית ואולי אתם אפילו לא יודעים שמדובר בהן. יש משאבה טבולה, יש משאבה להגברת לחץ מים ויש גם את משאבות הסחרור שיכולות להיות מועילות ביותר. למה הן שימושיות ומי בכלל צריך אותן? זה הזמן ללמוד על השימושים.

בשביל מה צריך את משאבת הסחרור?

לפני שנתחיל לדבר על השימושים של משאבות סחרור, ויש לא מעט שימושים שונים, צריך להבין מה בכלל הן עושות ולאחר מכן להבין כיצד הן מצליחות להשיג את המטרה הזו. מערכת צינורות צריכה להיות בתזוזה כאשר לרוב אנו מכירים את מערכת הצינורות כזרימה חד כיוונית. למשל, כשאנו פותחים את הברז במקלחת אנו למעשה מזרימים מים ממאגר מים רחוק עד לברז שלנו, לאחר מכן אנו משתמשים במים כדי לשטוף ידיים או לצחצח שיניים ולאחר מכן המים נכנסים אל מערכת הניקוז, מערכת הביוב, ומשם הלאה כמו כל שפך אחר. לעתים, המערכת סגורה ואז יש צורך ליצור סירקולציה.

משאבות לבריכה

כיצד המשאבה יוצרת סירקולציה?

אחרי שהבנו שמשאבת סחרור יוצרת סירקולציה צריך לדבר על אופן פעולתה. יש מערכות רבות שכדי לפעול חייבות שתהיה להן סירקולציה כאשר הסירקולציה הזו קורת במשאבות סחרור על ידי המנוע שלהן יש משאבות מים צנטרפוגליות ויש משאבות שפועלות על ידי יצירת לחץ כאשר חיבור של משאבה כזו במערכת מים סגורה, למעשה תניע אותה בסירקולציה עד אשר המנוע יפסיק לעבוד. מערכת זו חייבת לפעול באופן קבוע כאשר לרוב יש צורך בניצול אנרגיה נמוך מאוד שכן המערכת סגורה ועל המים לא פועל שום לחץ פיזיקלי אחר מלבד כמובן חיכוך ודברים שאותם אי אפשר לבטל לחלוטין.

משאבת סחרור לבריכות נוי

אחד השימושים הבולטים של משאבות סחרור הוא לבריכות נוי. בריכת הנוי שלכם, בין אם יש בה דגים או שאין בה דגים, חייבת לעבור סירקולציה והסיבה לכך היא שללא סירקולציה יהיו בה זיהומים רבים. עם הזמן היא תצבור לכלוך ואולי אפילו תראו שמתפתחים בה ראשנים שבוודאי לא תרצו לראות. התקנה של משאבת סחרור יכולה להיות פשוטה מאוד כאשר יש משאבות קטנות שמיועדות לבריכות אלו.

משאבת סחרור לבריכות ציבוריות ופרטיות

כמו שבריכת נוי צריכה משאבות סחרור מותאמות, גם בריכות גדולות יותר בין אם מדובר על בריכת פרטיות או בריכות שחיה ציבוריות, חייבות משאבה מתאימה. המשאבה צריכה להיות גדולה יותר והיא מבצעת סירקולציה חשובה בין המשאבה שמסננת את המים לבין הבריכה עצמה. המים בבריכה חייבים להיות בסירקולציה כי אם לא, הבריכה יכולה להיות מזוהמת ביותר ולא ראויה לרחצת אדם. כמו כן, יכול להיות שיהיו שערות או חול או כל לכלוך אחר שהרוחצים הכניסו עמם.

מערכות חימום שכוללות רדיאטורים

אם יש לכם מערכת חימום תת רצפתי אתם צריכים לדעת שיש לכם משאבת סחרור בבית. משאבת הסחרור למעשה לא רק יוצרת סירקולציה חשובה אלא במערכות מסוג זה שומרת על החום. הנטייה של החום הוא לעלות למעלה ואת זה כל אחד שיודע פיזיקה בסיסית אמור לדעת, כאשר סחרור המים משאיר את החום במקומות נמוכים יותר. במערכת שכוללת חימום תת רצפתי או רדיאטורים בחדרים, יש צורך במשאבת סחרור מותאמת.

התאמה מיטבית לסוג השימוש

אם יש משהו אחר שיכולתם להבין בקלות מהמאמר הוא שמשאבות סחרור חייבות להיות מותאמות לשימוש שלהם. ללא התאמה מיטבית של משאבת הסחרור, עדיף התאמה מקצועית מאנשים שמבינים בנושא, יכול להיות שהיא לא תפיק את המטרה שלה כלל ולא רק ביעילות הנחוצה.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן