משאבות לבריכה – איך מתחזקים אותן

משאבות לבריכה

משאבות לבריכה הן אביזרים חשובים שבלעדיהם לא היה ניתן ליהנות מבריכה נקייה ואיכותית. למרות שאנשים רבים לא משקיעים בתחזוקת הבריכה כנדרש, המשאבה היא הכרח בסיסי של כל בריכה בין אם מדובר בבריכה ציבורית גדולה או בריכה ביתית קטנה.

מדוע משאבה לבריכה היא כה חשובה?

משאבות לבריכה הכרחיות כדי שהמים יהיו נקיים. מים עומדים זה אף פעם לא דבר טוב ומלבד העובדה שהם מושכים יותר מזיקים וחרקים אנחנו יכולים לסבול ממים עכורים ומלוכלכים שלא יהיה נעים אפילו לראות אותם, שלא לדבר על להיכנס אליהם. כדי לפתור את הבעיה הזו יש צורך להזרים את המים, זאת אומרת ליצור סירקולציה כלשהי כדי שהמים לא יעמדו. באותה נשימה המשאבות גם מסננות את המים ולא רק מזרימות אותם וזה בדיוק העיקרון הפשוט אך החשוב שהן מבצעות. למרות הפעולה החשובה שלהן ולמרות עמידות איתנה לאורך שנים, ללא תחזוקה נכונה הן ייהרסו.

משאבות לבריכה

משאבות לבריכה – איך מתחזקים אותן?

 

  • כדי לתחזק את המשאבה שלכם עליכם לקרוא מה היצרן אומר. אמנם התחזוקה היא די כללית לכל המשאבות אך ייתכנו שינויים קטנים שיהיו חשובים לגבי כל משאבה ומשאבה. יש משאבות גדולות מאוד שדורשות תחזוקה גדולה יותר ויש משאבות קטנות שתחזוקה מעטה תספיק. כדי לברר זאת מומלץ מראש לבחור את המשאבה הנכונה, כזו שגם תותאם לבריכה וגם לרמת התחזוקה שאתם יכולים ורוצים להעניק, דבר שיכול להיות קריטי לאורך השנים.
  • התחזוקה הכי חשובה למשאבה היא ניקוי של הפילטר. החלק החשוב ביותר הוא הפילטר שיכול להתמלא בחול או לכלוך אחר ולמעשה הוא לא יצליח לתפקד היטב ולא רק שהמים שלכם לא יסוננו היטב, אתם עלולים לסבול ממשאבה שבכלל לא מצליחה לשאוב מים ולפעול וההרס שלה יהיה קרוב מתמיד. החלפת הפילטר משתנה בין משאבה למשאבה כאשר בבריכה ביתית קטנה בשימוש יחסית סביר, החלפה פעם בשבועיים או חודש היא הממוצע בעוד בבריכות אחרות יש להחליף כל כמה ימים.
  • משאבות לבריכה פועלות על ידי מנוע יעיל שמצליח לפעול בצורה רציפה וחלקה. עם זאת, אחרי זמן רב יש סיכוי שהמנוע או הסוללה יתקלקלו דבר שיחייב אתכם לבדוק אותו ולשים לב לרעשים שהמשאבה מוציאה וכמובן את אופן הפעולה שלה שאינו נפגם.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן