מערכת גילוי אש לעסקים

אפילו ניצוץ קטן יכול להתחיל שריפה שתשתולל ותחריב את העסק שלכם, וכדאי מאוד שתהיו מוכנים למקרה הזה. יכול להיות שהשריפה תתחיל מהמטבח שמבשל בלי הפסקה ויכול להיות שהיא תתחיל בגלל קצר חשמלי או אפילו בגלל הצתה מכוונת. ללא מערכת גילוי אש לעסק, הוא לא יוכל להיות מוגן במאה אחוזים.

לספק תרופה מיד עם המכה

יש את המשפט המפורסם שאומר להקדים את התרופה למכה אך מערכת גילוי אש מעניקה את התרופה רק אחרי שהמכה כבר הכתה, אם כי המכה שלה עוד בחיתוליה. זה בדיוק מנגנון הפעולה החשוב של מערכת גילוי האש כאשר ברגע שיש דליקה כלשהי ולו הקטנה ביותר, המערכת מתריעה ומאפשרת לכם לכבות את האש כמה שיותר מהר יחד עם יציאה של כל הלקוחות מהעסק במהירות הבזק. הבעיה בשריפות היא ההתפשטות המהירה שלהן והמערכת אמורה למנוע מזה לקרות.

מערכת גילוי אש
מערכת גילוי אש

דברים שצריך לדעת על מערכת גילוי אש לעסק

 

  • מערכת גילוי אש לעסק היא לא רק עניין הכרחי באופן מעשי כדי להימנע מנזקים לאדם ולרכוש, היא חובה לפי החוק. לא תוכלו לקבל רישיון לעסק אם אין לכם מערכת כיבוי אש בהתאם לחוק. כל עסק צריך להכיל מערכת כיבוי אש בנהלים שונים שמאפיינים אותו, כל למשל במטבח תעשייתי יש צורך גם במערכת כיבוי למנדפים, בעסקים גדולים יותר יש צורך גם במערכת כיבוי אש ולא רק גילוי אש וכולה.
  • מערכת גילוי אש יכולה להתריע בפניכם אפילו כשאתם לא בעסק ישירות לטלפון הנייד. זה שהחוק מחייב אתכם למערכת ברמה מסוימת זה לא אומר שאתם לא יכולים להשקיע עוד ולהיות מוגנים יותר. כיום יש מערכת שמתריעה ישירות לתחנת הכיבוי הקרובה ותוך כדי שולחת להם SMS שמתריע על שריפה, כאשר תוכלו להיכנס במהירות למצלמות האבטחה ולראות זאת בעיניכם.
  • מערכת גילוי האש יכולה להתריע בכמה דרכים. היא יכולה להשמיע אזעקה, היא יכולה להפעיל סירנות ויש מערכות שמתחברות ישירות למערכת כיבוי אש, בדרך כלל ספרינקלרים, ובכך השריפה לא רק משדרת התראה מהירה לבעלי המקום ולתחנת הכיבוי אלא מכבה את האש באופן אוטומטי.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן