מערכות אוורור מיועדות עבור שורה ארוכה של לקוחות במגזר הפרטי, העסקי והציבורי. הנה כמה דוגמאות לשימוש במנדפים:

א. מטבחים פרטיים – תקנות משרד הבריאות קובעות כי יש להתקין מנדפים על מנת למנוע פיזור של עשן וריחות לא נעימים במסעדות. השימוש העיקרי בהם הוא לספיגת עשן וריחות חריפים במיוחד, אך הם מיועדים גם למניעת הצטברות שומן וצמצום הסיכוי לשריפות או דליקות.

מנדפים

מנדפים

ב. מטבחים תעשייתיים ומסחריים – במטבחים תעשייתיים או מסחריים משתמשים בפתרונות אוורור באופן קבוע. מטבחים מן הסוג הזה משרתים מאות אנשים בעת ובעונה אחת. הדרך היחידה למנוע נזקי זיהום בלתי הפיכים היא באמצעות התקנה של פתרונות אוורור אפקטיביים. בנוסף, במטבחים תעשייתיים ומסחריים מכינים מספר מנות שונות במקביל. עשן ואדים שאינם מפונים כראוי נוטים להצטבר בחדר והם מפריעים לצוות. הם עלולים גם לפגום בטעם המנות וליצור שילובים לא רצויים.

ג. מעבדות – במעבדות משתמשים במנדפים כימיים בגלל העבודה עם חומרים מסוכנים. המטרה במעבדות היא למנוע חשיפה ישירה או עקיפה לאדים, תרסיסים ונתזים. כמעט בכל מעבדה מקצועית ישנה מערכת אוורור המסלקת את האוויר המזוהם מתחנת העבודה. המערכת פועלת בצורה פשוטה של שאיבת האדים כלפי מעלה.

תקנים, תקנות וכללי בטיחות בשימוש במערכות אוורור

כפי שניתן לראות, הסוגים השונים של מערכות אוורור מיוצרים לפי צרכי הלקוחות. זו גם הסיבה לכך שקיימת שורה ארוכה של תקנות בנושא. אלו לדוגמא התקנים הבולטים המיושמים בישראל:

  • פקודת הבטיחות בעבודה
  • תקנות הבטיחות בעבודה
  • תקן ישראלי לבטיחות במעבדות
  • דרישות המשרד להגנת הסביבה

התקנות מחייבות את כל הגופים והחברות העוסקים בתחום של פתרונות אוורור. ראשית, לפי תקנות בטיחות בעבודה קיימת חובה להתקנה ולקיום מנדפים מתאימים ויעילים, בעלי כוח יניקה מספיק. תקנות אלו תקפות בזמן עבודה, בשקילה או בבדיקה של נוזלים המכילים חומרים מסוכנים ודליקים. שנית, תקן ישראלי מספר 1839 קובע את אופן זרימת האוויר, פליטת העשן, התחזוקה והבדיקות. כל אחד מהנושאים הללו מקבל התייחסות מיוחדת בסעיפי החוק והוא מוכיח את הנחיצות והחיוניות של מנדפים.

קטגוריות: כללי 0 אהבו

השאר תגובה