אזרחות פולנית

אם גם אתם מעוניינים בהוצאה של אזרחות האיחוד האירופי, הרי שפולין היא אופציה קורצת

האיחוד האירופי הוא אחד הגורמים החזקים ביותר בעולם כיום, ולא בכדי ישראלים רבים משקיעים הרבה מאוד זמן ומאמץ במטרה להוציא אזרחות של אחד ממדינות האיחוד. כחלק מחוקי האיחוד, ברגע שבו אדם הוא אזרח של אחת ממדינות האיחוד, הוא למעשה אזרח האיחוד והוא חופשי לנוע בין מדינות האיחוד ולגור היכן שירצה, זכאי למימון לימודים באוניברסיטאות באיחוד, יכול לרכוש נדל"ן ונכסים באיחוד ללא מסים נוספים, ואף זכאי לוויזה תיירותית ולוויזת עבודה אוטומטית בארה"ב. כעת, בהתחשב בכך שישראלים רבים הם צאצאים של חצי מיליון היהודים הפולנים שנותרו בפולין לאחר מלחמת העולם השנייה, ברור מדוע הוצאה של אזרחות פולנית היא תהליך כה פופולארית כיום.

אזרחות פולנית
אזרחות פולנית

אז מי בדיוק זכאי לקבל אזרחות ודרכון פולניים? מהם התנאים לכך ומה חשוב לדעת?

  • מי זכאי? הזכאות להוצאה של אזרחות פולנית היא רלוונטית לכל אדם שנולד בפולין, כל מי שלפחות אחד מהוריו הוא אזרח פולני, כל מי שנשוי לאזרח פולני או כל מי שחי 5 שנים בפולין ורוצה להתאזרח. משום כך, ישראלים רבים זכאים להוצאה של האזרחות הפולנית, שכן לרבים מאתנו דור ההורים או דור הסבים הם אזרחי פולין – גם אם הם ויתרו על אזרחותם כשהם עלו לארץ.
  • מה חשוב לדעת? דבר שחשוב מאוד לדעת לגבי הוצאה של אזרחות פולנית הוא שהאדם שמוציא אזרחות לא חייב להיות חי. משמע, גם אם הדור הראשון כבר אינו בין החיים ואתם רוצים לאשר את אזרחותו בכדי להוציא לעצמכם אזרחות – תוכלו לעשות זאת בקלות עם האישורים המתאימים. לגבי האישורים הללו, חשוב לדעת שמדובר בתהליך שאינו מסובך לעומת אזרחויות זרות אחרות – אך בכל זאת יש לבצע אותו בצורה מקצועית וללא טעויות.

עם שירות מקצועי בתחום, הוצאה של אזרחות היא לא משימה קשה כל כך

אזרחות פולנית היא אולי אזרחות שלא קשה מאוד לעמוד בתנאים שלה, אך עדיין ישנה ביורוקרטיה לא מועטה ויש להשקיע מאמץ ומרץ בהוצאת האזרחות ולעמוד בתנאים רבים. משום כך, כדאי לכם להבטיח לעצמכם שקט נפשי ופשוט לפנות לשירו משפטי מקצועי המתמחה באזרחויות פולניות.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן