יסודות איתנים

כמעט כל בניין מודרני, שאמור לספק לבני אדם בית, מקום עבודה או באופן כללי להוות קורת גג, מתאפיין בכך שמדובר בבנייה כבדה במיוחד. הבנייה הכבדה הזאת, שהמאסה שלה מגיעה לאלפי טונות של בטון וברזל ואף יותר מכך, צריכה יותר מכל דבר אחר יסודות איתנים. כעת, ישנן כמה גישות בתכנון והקמה של יסודות עבור בניינים מודרניים, אבל אנחנו כאן כדי לגעת בסוג אחד של יסודות – איכותיים, חזקים, מתאימים למגוון רחב של סוגי בניין, בעלי תתי סוגים רבים ובעלי היסטוריה עשירה. אנחנו מדברים, כמובן, על הכלונס, או כפי שהוא ידוע בלשון רבים – כלונסאות. נסביר בדיוק למה אנחנו מתכוונים, כיצד עובדים יסודות הבניין הללו, והאם מדובר בסגנון יסודות שיכול להתאים למטרות הבנייה שלכם.

מה זה בכלל כלונסאות?

  • מה זה כלונס? כלונס הוא סוג של יסוד בניין, שכמו כל סוג אחר של יסודות תפקידו הוא לקבע את המבנה לקרקע
    עבודות כלונסאות

    עבודות כלונסאות

    בצורה הטובה ביותר, לספק לו יציבות ולתמוך בעומסים שהוא מפעיל על הקרקע. הכלונס הוא למעשה עמוד ארוך, שמחובר בחלקו העליון ליסודות המבנה התחתונים, ובחלקו התחתון הוא מוחדר לעומקים משתנים לתוך הקרקע, בהתאם לצורך הבניין. כך למעשה נמנעת שקיעה של הבניין לתוך האדמה, וכך גם קירות התמך לא קורסים במהלך תהליך הבנייה עצמו.

  • קצת היסטוריה – הכלונס הוא לא קונספט חדש במיוחד, ולמען האמת ניתן למצוא גם כיום לא מעט בתי כלונסאות עתיקים במיוחד. דוגמה טובה לכך ניתן למצוא בעיר ונציה שברומא – העיר על המים, שבה בתי הכלונסאות נועדו למניעת הצפת הבתים בעת שיטפונות. עד עצם היום הזה, ניתן למצוא לא מעט אזורים בעולם המבוססים על סגנון זה של "בנייה על קביים" – בעיקר אזורים בדרום מזרח אסיה, מערב אפריקה ואזורים מוכי סופות בארצות הברית.
  • סוגים שונים של כלונס – הכלונס יכול להיות מוחדר לתוך הקרקע ככלונס מוחדר, אותו מכניסים בדפיקה לעומק מסוים בתוך הקרקע, או ככלונס מוקדח (מקובל יותר בישראל), שיכול להגיע לעומקים של 25 מטרים בתוך הקרקע. כלונסאות יכולים להיות יעילים עבור עומסים כבדים, כאשר נשתמש במצב זה בכלונס קצה שמגיע עד שכבת האדמה הקשה, והם יכולים גם להיות יעילים עבור עומסים קלים ובינוניים, עם כלונס חיכוך צף המבוסס, כשמו, על חיכוך עם הקרקע הרכה ולא על הקרקע הקשה יותר.

כלונסאות עבודה למקצוענים

עבודה של קידוח והחדרה של כלונסאות היא לא עבודה של מה בכך, ולמעשה מדובר בעבודה החשובה ביותר בבתים שיסודותיהם מבוססים על הכלונס. לשם כך – עליכם לפנות לשירות מקצועי ומוביל בתחום במידה ונחוצה לכם עבודה שכזו, ולא להשאיר מקום לטעויות ולחוסר מקצועיות.

השאר תגובה