האם אתם מחפשים איש מקצוע בתחום ההנדסה האזרחית? הכתובת שלכם צריכה להיות ליעד אחד – ד"ר דורון שלו, מומחה בעל שם עולמי בתחום הנדסה אזרחית. לד"ר שלו ישנו תואר Ph.D בתחום המכניקה מאוניברסיטת וירג'יניה, וכן תארים מתקדמים בתחום הנדסת מבנים מטעם הטכניון בחיפה. יש לציין כי לד"ר שלו ניסיון רב בתכנון מבנים מכל סוג, הן בארץ והן בעולם, והן ניסיון רב בנושא של תכנון מבני פלדה. ד"ר שלו אף פעיל  ועדה הטכנית הישראלית לתקן 1225, שהיא הועדה שקובעת את התקן עבור מבני פלדה. כאיש מקצוע מוביל בתחומו, צבר ד"ר שלו ניסיון רב, שלא יסולא בפז, בנושא של תכנון מבני פלדה, ועל כן, אם אתם מעוניינים במבנה פלדה, משרדו הוא הכתובת המובילה עבורכם.

 

על מבני פלדה ופעילות המשרד

  • מהם האתגרים בתכנון של מבני פלדה? – על מנת להבין את המקצועיות של ד"ר שלו, יש להבין מהם האתגרים

    הנדסה אזרחית

    הראשוניים בתהליך של תכנון מבני פלדה. כאשר מתכננים מבני פלדה, יש לקחת בחשבון שורה ארוכה מאד של נתונים בדרך – יש לקחת בחשבון את משקל הפלדה עצמה, כך שהדבר לא יוביל לקריסת המבנה על עצמו. יש לקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר כולל לחות, רטיבות, יובש, וכיו"ב. כמובן שחובה להתייחס גם לסוג הקרקע שעליה המבנה יוקם, וכמובן לשימוש של המבנה – מבנה פלדה שאמור לשמש כמתקן ציבורי ל10 אלף איש, שונה ממבנה שמיועד לאחסון של פריטים דוממים.

  • יצירת אנליזות – אחד התהליכים המרכזיים שבהם ד"ר שלו מתמחה בתהליך של תכנון מבני פלדה הוא יצירת אנליזות. האנליזה היא חיונית, בכדי ליצור בעצם הדמיה ותחזית, עבור התנהגות מבנה הפלדה בנקודות שונות ובסיטואציות שונות. ד"ר שלו, כאדם שחבר במספר ועדות שונות הקובעות תקן למבנים ברעידת אדמה, מתמחה בין השאר ביצירת אנליזות מדויקות להתנהגות מבני פלדה בעת רעידות אדמה – וזהו המבחן האולטימטיבי עבור מבנים רבים. האנליזות המדויקות של ד"ר שלו מוכיחות את עצמן פעם אחר פעם, ומביאות לתכנון מדויק של מבני הפלדה. כמו כן, עוסק ד"ר של ובאנליזות עבור התנהגות והשפעה של רוח על מבני פלדה, וכן באנליזות הבודקות תנודות אפשריות במבנים.
  • אפשרויות לחיזוק מבנים – בכוחו של ד"ר שלו לא רק לתכנן מבני פלדה מאפס, אלא גם להציע שיטות שונות לחיזוק מבני פלדה, תוך שימוש בשיטות מדויקות ומקצועיות. גם בנושא זה, צבר משרדו של ד"ר שלו ניסיון רב, לאור 20 שנות קיומו.

 

לא מוותרים על המקצועיות

אל תשכחו כי תכנון של מבני פלדה, הוא תחום שיש להשאירו אך ורק למקצוענים, ולגורמים אחרים כמו משרדו של ד"ר שלו. אם אתם מעוניינים לאתר מומחה בקנה מידה ארצי – משרדו של ד"ר שלו פתוח עבורכם בכל עת.

השאר תגובה