הוצאה לפועל היא הדרך של אדם לאכוף את מה שהחליט בית המשפט בסוגיה מסוימת כאשר פסק הדין לא מיושם כראוי. בית המשפט יכול להחליט החלטת שונות עד מועדים מסוימים וכשהדבר לא מתבצע יש רשות שתאכוף זאת, זו ההוצאה לפועל, כאשר עורך הדין יכול לסייע לכל אחד מהצדדים.

מדוע חשוב ייצוג של עורך דין בהוצאה לפועל?

תיקי הוצאה לפועל הם אינם תיקים כל כך ברורים כמו שהם נראים. אמנם מדובר על פסק דין שכבר נתן שופט אך לא תמיד ניתן להגיע אל הרכוש או הממון שאותו חייב צריך לשלם, כאשר יש צורך לדעת כיצד לגשת אל אותן מקורות מידע. למשל, בית המשפט יכול להורות על החייב לשלם לזוכה, זאת אומרת שהנתבע שהפסיד במשפט צריך לשלם לתובע, וכך למעשה יש מגוון דרכים שעורך דין הוצאה לפועל בראשון לציון ובסביבה יכולה לבצע כמו למשל פנייה לבנקים או לרשויות מקרקעין, רשויות מקומיות וכולה.

עורך דין הוצאה לפעול ראשון לציון

מהן סמכויותיו של עו"ד הוצאה לפועל?

 

  • עורך דין הוצאה לפועל בראשון לציון יכול להשיג את מה שהזוכה צריך לקבל. הייצוג ניתן מההוצאה לפועל עצמה כחלק מהתהליך שבגינו יש לשלם אגרה שבסוף הופכת להיות החוב של אותו חייב. עורך הדין הוא שזה שיכול לפנות אל הגופים הרלוונטיים כדי להשיג את מבוקשו שלו ושל הזוכה, כאשר יש צורך לעתים לפנות לצד ג' כדי להשיג את הסכום למשל, חשבון הבנק של אותו אדם ובמקרים מסוימים גם מקום העבודה שלו לעיקול משכורתו.
  • עורך הדין למעשה חשוף לכל הפרטים של התיק והסמכויות שלו בהתאם. כך למשל הוא יוכל לקרוא את פסק הדין ולהבין היטב מה בדיוק פסק השופט, גם כאשר פסק הדין היה במערכה משפטית מטעם שני עורכי דין אחרים.

לבחור את עורך הדין היטב

עורך דין להוצאה לפועל בראשון לציון צריך להיבחר בצורה מדויקת וסבלנית כיוון שלא מדובר במצב פשוט כמו שנדמה גם אחרי פסיקת בית המשפט. לא מעט פעמים גיוס החוב בחזרה מאותו נתבע אינו פשוט כלל ויש צורך בידע מקצועי וסדר פעולות נכון ומנוסה.

השאר תגובה