מהם סופחי לחות ומדוע צריך אותם?

מפוח

אחד מהמוצרים החשובים ביותר, אשר יכולים לשמור על הסביבה שלנו ועל מוצרים שונים – החל מאלבום התמונות הישן, ועד למוצרים אלקטרוניים בתעשייה – הוא היבשן, או כמו שהוא נקרא לעתים קרובות יותר – סופח לחות. סופחי לחות יכולים להגיע בעצמם בכמה תצורות שונות. לעתים מדובר על מכשירים של ממש, אשר מתחברים לחשמל – ופשוט מייבשים את האוויר. לעתים מדובר על חומר מיוחד, דמוי ג'ל אשר ניתן להכניס אותו לתוך שקיות ולתוך ארונות. אבל כך או כך התוצאה היא זהה – ניתן לייבש בעזרתם את האוויר וגם חומרים שונים, ולמנעו מהלחות להתפשט. אבל למה בכלל יש בזה צורך ובאילו מקומות נשתמש בהם בדיוק?סופחי לחות

 בואו ונסתכל על נזקי הלחות

  • התפוררות – בחלק מהמקרים, הלחות הגבוהה עלולה לגרום להתפוררות של חומרים מסוימים. במיוחד הדבר נכון עבור מוצרים מנייר שהם גם ישנים במיוחד. כך למשל – אוספי בולים ישנים במיוחד, תמונות ישנות, מסמכים ישנים, ועוד. רצוי מאד לסגור אותם בתוך קופסה, שקית או ארון – ובתוכם למקם את החומר שיכול לספוח יכול, שכן כך הם לא יתפוררו ויתבלו יותר מידי.
  • מניעת עובש ופטרת – עוד סכנה גבוהה היא שעקב הצטברות הלחות, תהיה הצטברות גם של פטרת או של עובש על הקירות שלנו. לרוב זה קורה כמובן באזורים סגורים במיוחד – למשל מסביב לארונות בבית שלנו, או אפילו מתחמים סגורים שונים במתחמי תעשיה. גם במקרים הללו אפשר להשתמש בפתרון של חומר ג'ל – אבל העם גם אפשר להתקין סופחי לחות מיוחדים עם חיבור לחשמל, אשר יכולים לדאוג לייבוש קבוע באוזר. לרוב, זה יהיה הפתרון למניעת עובש במתחמים תעשייתיים.
  • מניעת פגיעה בחומרים שונים – בתעשייה, ישנם חומרים שיכולים להיות רגישים מאד ללחות. כך למשל – מוצרים אלקטרוניים שונים שנמצאים בתהליכי ייצור והרכבה, לפני שנסגרו באריזות וואקום. גם כאן, סופחי לחות יכולים לעזור בצורה מהותית, ולדאוג לסביבה יבשה באופן קבוע.

 החובה לשמור על סביבה יבשה

אל תשכחו שברוב חלקי מדינת ישראל, יש ממילא אחוזי לחות גבוהים יחסית – על אחת כמה וכמה בעונת הקיץ. לכן, חובה להתקין סופחי לחות, לא משנה מהו הפתרון הטוב מבחינתכם בקטגוריה זו – וכך שומרים תמיד על מרכיבים שלמים.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן