מהם החסרונות שבהוצאת דרכון פולני

שגרירות פולין בתל אביב

דרכון פולני הוא אחד מהלהיטים הגדולים של השנים האחרונות וישראלים רבים נהורים אל שגרירות פולין כדי להגיש מסמכים ולבדוק את זכאותם. אמנם דרכון פולני הוא אחד הדברים הכי יעילים שיכולים לקרות לכם בחייכם, כאשר יש מגוון רחב של אפשרויות שלפתע ייפתחו ויהפכו את חייכם ליותר קלים, אך יש גם מספר חסרונות לתהליך.

מה מיוחד בדרכון הפולני?

הדרכון הפולני אינו דרכון מיוחד, הוא בסף הכל עוד דרכון זר שיכול להיות שלכם אם תוכיחו את זכאותכם. מה שהופך את הדרכון למאוד מבוקש הוא העובדה שפולין שייכת לאיחוד האירופאי מה שמעניק לבעלי הדרכון, דרכון אירופאי ולמעשה אזרחות אירופאית בגין אזרחות פולנית. עם זאת, גם פורטוגל וגם ספרד שייכות לאיחוד האירופאי וגם להם ישראלים יהודים יכולים להשיג אישור מתאים בהוכחת זכאות. מה שהופך את האזרחות הפולנית למיוחדת היא שהיא נחשבת לקלה להשגה, כיוון שאין צורך במבחן שפה ורק מספר מסמכים. עם זאת, גם לה יש חסרונות.

שגרירות פולין בתל אביב

מהם החסרונות שבהוצאת דרכון פולני?

 

  • החיסרון המשמעותי ביותר הוא התשלום. אמנם אזרחות פולנית יכולה להיות יעילה במיוחד לחייכם ובטווח הארוך גם לחסוך לא מעט כסף, כאשר הלימודים שתוכלו ללמוד יהיו במחירים הרבה יותר נוחים כאשר לעתים הם יהיו לאורך כמה שנים בחיסכון של עשרות אלפי שקלים ביחס למה שהייתם צריכים לשלם במדינה, אך עדיין הוצאת הדרכון תעלה בערך 700 יורו רק על האגרה, כאשר גם זמן ההתעסקות שלכם ועורך הדין יעלו עוד כמה אלפים. למרות זאת, רוב הישראלים רואים בצעד כמשתלם ונכון בכל זאת.
  • עוד חסרון של התהליך הוא ההמתנה הארוכה. כדי לבדוק את הזכאות הראשונית רק תצטרכו להתקשר אל השגרירות הפולנית בתל אביב ולברר אך לאחר מכן יהיה עליכם להגיש מסמכים ולחכות זמן רב לאישור שלהם, בערך כמה שבועות. לאחר מכן יהיה עליכם לחכות לאישור האזרחות עצמו שיכול לקחת כמה חודשים ואף יותר משנה, תלוי במורכבות של התיק שלכם והמסמכים שהצגתם, ולאחר כן עוד זמן לקבל הדרכון מה שיכול לקחת בטוטאל יותר משנתיים.
  • לא תמיד הבקשה נגמרת בחיוב ולכן התהליך הזה יכול להיות ארוך, יקר בסוף לא מועיל, אם כי רוב הישראלים שניגשים לתהליך עם זכאות ראשונית מתאימה זוכים לדרכון הפולני הנכסף.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן