מדוע זוגות נשואים בוגדים יותר בבן הזוג שלהם?

עו"ד משפחה

05

עו

הסטטיסטיקה לא משקרת

לפני שאנו מתחילים לדבר על הגורמים לבגידה בזמן נישואין והסיבות מדוע זה נגרם באופן כמעט מוחץ רק כאשר מתחתנים ולא לפני צריך להבין האם בכלל מדובר בתופעה או שמא זו רק הנחת יסוד. הסטטיסטיקה למעשה לא משקרת ומראה שהרבה מהזוגות מתגרשים כבר כמה שנים אחרי שהם התחתנו בגלל כל מיני סיבות כאשר אחת הסיבות הראשיות היא בגידה. הבגידה יכולה להיות כל כך כואבת עד ששנים רבות של אהבה ירדו לטמיון ברגע אחד שבו ההכחשה העצמית נעלמת ומבינים כי בן או בת הזוג בוגדים בנו. הסיבות לבגידה רבות אך לדעת רבים הן לא חשובות כי זה מעשה נורא.

מי גילה את הנתונים וכיצד?

אז מאיפה אנו יודעים שזוגות רבים בוגדים? קודם כל, מחוקר פרטי בגידות. אנשים רבים מגיעים לחוקר פרטי בגידות כדי להבין האם בן או בת הזוג שלהם בוגדים בהם ולמעשה התשובות בחלק ניכר מהמקרים חיוביות ובחלק אחר לעתים אין תשובה או שאין הוכחה מוחצת. בסופו של דבר רק חוקר פרטי יכול להסביר לכם סופית האם בן או בת הזוג בוגדים בכם אלא אם יש לכם חוש בילוש משלכם. חשוב גם לזכור שיש אתרי היכרויות שמיועדים לנשואים ולנשואות ואפשר לראות עד כמה הם עמוסים, כאשר הבגידות בחיי הנישואין יוצרות ריגוש מיוחד שאנו מקווים שאיש מאיתנו ומכם לא יכיר לעולם.

כולנו רוצים לגוון – זה טבעי

אז למה חלק ניכר מהנשים והגברים בוגדים? האם זה טבוע לנו בגנים. למעשה, הבגידה היא דבר טבעי לחלוטין וצריך תחילה להבין מה הגנים שלנו רוצים מאיתנו. הטבע של האדם הוא לשאוף לקיים יחסי מין ככל הניתן עם כמה שיותר נשים ומחקרים רבים מראים שזה הבסיס של הבגידה. זה גם מסביר מדוע דווקא שאחרי שמתחתנים ומבינים שכבר התקבע תא משפחתי מסוים עם גבר או אישה מסוימים ואולי אפילו יש ילדים, יש תחושת מיצוי מסוימת שדוחפת כל אחד מהם, בעיקר את הגבר, להמשיך לקיים יחסי מין עם אדם אחר. הגיוון הזה חשוב גם ברמה המחשבתית הרי כולנו מחפשים גירויים חדשים כל הזמן.

תחושת המחויבות קשה מאוד

מעבר לרצון לספק את הסיפוקים המידיים שלנו ומעבר לרצון לגוון כי זה בגנים שלנו, החתונה היא מתאר קשה מאוד. אמנם לפני החתונה וכמה חודשים אחריה יש איזה שהוא קסם באוויר שקשה להסביר אותו במלים אך תחושת המחויבות הזו יכולה להלחיץ. היא לעתים יכולה עד כדי כך להלחיץ שהגבר או האישה מחליטים לבגוד. חשוב לזכור שתחושת המחויבות לנישואין ולקשר הזוגי בכלל מתפוגגת לעתים גם בגלל שאחרי החתונה כל אחד משקיע בעצמו הרבה פחות ולעתים המשיכה המינית פשוט נעלמת.

מה אפשר לעשות כדי למנוע בגידה?

יש כמה דרכים למנוע בגידה כאשר אפשר לסכם אותה במילה אחת: השקעה. אם תשקיעו בעצמכם החיים הזוגיים שלכם יהיו הרבה יותר טובים כי תצליח ולשמור על המשיכה המינית שהייתה לכם גם לפני זה. זה אומר שאתם צריכים לשמור על גזרה נאותה כמו שהייתה לכם גם אחרי היריון ואתם חייבים לשמור על קווים אדומים בכל מה שקשור באינטימיות שלכם כדי לא להרוס את האטרקטיביות שלכם.

לאתר עו"ד משפחה מומלץ הקליקו כאן >>

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן