עבודות אלומיניום מבוססות על שימוש ביחידות שתפקידן לחתוך ולעבד את המתכת לפי צורה רצויה. במאמר הבא נסביר על תעשיית המתכת ונבין כיצד מוצאים את היחידות המתאימות

אלומיניום הוא חומר גלם נפוץ מאוד בתעשיית המתכת. זהו סוג של מתכת קלה שצפיפותה שליש מפלדה או נחושת. אלומיניום טהור הוא בעל חוזק מתיחה נמוך, אך כיום נהוג לשלב אותו בסגסוגות עם מתכות אחרות כמו נחושת, אבץ, מגנזיום וצורן. בשל השילוב הזה מצליח אלומיניום להפגין תכונות מצוינות שהופכות אותו לקטר תעשייתי מוביל. מעבר לכך, אלומיניום מציע תכונות ייחודיות שאי אפשר לקבל במתכות אחרות:

–          משקל נמוך

–          חשיל

–          רקיע

–          מתגבש

–          מעוצב בקלות

–          רך ונוח לעיבוד שבבי

כיצד תכונות האלומיניום תורמות לתעשיית המתכת?

כל היתרונות והתכונות של אלומיניום מקבלים ביטוי נרחב בתחום תעשיית המתכת, הכולל תעשיות משנה מסוגים רבים. בראש ובראשונה, על מנת לעבד מתכות נדרשים תהליכים של ריקוע, חיתוך, חריטה וליטוש. שנית, עבודות אלומיניום נשענות במידה רבה על מבלטים: יחידות שחותכות ומעבדות את האלומיניום לפי צורה רצויה. יחידות אלו עשויות בעצמן אלומיניום או מתכות גבוהות אחרות, הן מושחזות על ידי יצרנים מקצועיים והן גם עוברות תהליך של התאמה למכבשים.

מבלטים

מבלטים

מכבשים עושים שימוש בחום גבוה לצורך כבישת חלקי המתכת השונים. לפיכך, בעבודות אלומיניום יש צורך ביחידות איכותיות ככל האפשר. באופן עקרוני, המכבשים מורידים את המבלטים על פני האלומיניום וכך מתבצע חיתוך והחלקה לפי המידות והצורות הנדרשות. החלקים שנכבשו מוצאים החוצה ותהליך הייצור ממשיך בעקביות.

איך בוחרים מבלטים?

כפי שניתן לראות, התפקיד של מבלטים חיוני מאוד ובתחום האלומיניום הוא אפילו יותר בולט וברור. עלות של יחידה מן הסוג הזה יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים, אך במידה ובוחרים אותה בצורה נכונה אפשר לחסוך בהוצאות. כאשר בוחרים יחידות לחיתוך ועיבוד מתכת יש להביא בחשבון את הנושאים הבאים:

–          החומר שאותו רוצים לעבד (אלומיניום, נחושת, ברזל וכן הלאה)

–          מידת המורכבות של פעולת הכבישה

–          הניסיון של היצרן

כדאי להשקיע בבחירת היחידות וכך להפיק את המרב מהתכונות של אלומיניום בתור חומר גלם תעשייתי. 

קטגוריות: כללי 0 אהבו

השאר תגובה