למה כדאי להפיק כרטיס עובד?

כרטיס ייעודי מאפשר לבעלי עסקים וחנויות לדעת בדיוק מה קורה עם העובדים שלהם בכל רגע נתון. מלבד הנוחות והאבטחה, הכרטיס מקבל על התנהלות כלכלית והפקת דוחות שכר חודשיים

כרטיס עובד מופק בהתאמה אישית לצרכי עסקים, חברות, חנויות, ארגונים ומוסדות ציבוריים. כל מעביד זקוק להפקת כרטיס כזה על מנת להשיג שורה ארוכה של יתרונות:

א. נוחות – הכרטיס הופך את הכניסה והיציאה מהעסק לנוחה. הוא משמש לבקרת כניסה ויכול לסייע גם לקבלת אורחים. הכרטיס מכיל את פרטי העובד ויש עליו פס מגנטי איכותי. ניתן להפיק כרטיסים בהדפסה צבעונית מלאה ולשלב את הלוגו של העסק, או להדפיס כרטיס עם תמונה. יש גם כרטיסים מחוררים שניתנים להשחלה דרך שרוך לצוואר או לכיס. המעסיק בוחר איזה מידע להבליט על גבי הכרטיס וכיצד לעצב אותו.

ב. אבטחה – כרטיס משפר את רמת האבטחה בתוך עסקים וחנויות. הוא מקנה שליטה על העוברים והשבים ומאפשר הבחנה ברורה בין עובדים קבועים ועוברי אורח. מבחינת סוגים, ניתן לשלב בין כרטיס לשעון נוכחות בלבד, כרטיס למערכות בקרת כניסה משוכללות או כרטיסים משולבים לשעוני נוכחות ובקרת כניסה.

ג. הפקת דוחות שכר – האינטרס של המעביד להפיק כרטיס הוא בין היתר להקל על תהליכי תשלום השכר החודשי. המעביד יכול לדעת באמצעות הכרטיס שהעובד מבצע את העבודה כפי שמופיע בטופס הסכם ההעסקה המקורי. יתרה על כך, הנתונים שמועברים למעביד באמצעות הכרטיס מתייחסים למספר שעות העבודה, לימי החופש, לשעות הנוספות, לצבירת המשימות, לעמידה ביעדים ועוד.

טיפים להפקת כרטיס מוצלח

המעסיק יכול לבחור כיצד להפיק כרטיס עובד ולנצל את היתרונות שלו. כדאי בשלב הראשון לקבל הצעת מחיר מסודרת ולהשוות בין סוגים של כרטיסים. יש להחליט האם הכרטיס אמור לשמש לספירת שעות הנוכחות בלבד, או לחילופין לשלב אותו עם בקרת כניסה. ככל שרמת האבטחה בעסק או בארגון גבוהה יותר, כך רצוי לתת עדיפות לכרטיס עם פס מגנטי מאובטח.

שיטת העבודה עם הכרטיס לא מחייבת הכשרה מסוימת. כשהעובד מעביר את הכרטיס בתוך אמצעי הבקרה שמותקן במקום העבודה, כל הנתונים נרשמים על גבי הפס המגנטי. אמצעי הבקרה עצמו יכול להיות שעון נוכחות או מערכת בקרת כניסה המותקנת בצד הדלת הראשית. הכנסת הכרטיס למערכת קריאת הנתונים שמחוברת למחשב מאפשרת הפקת דוחות ובעזרת הכרטיס העובד יכול להיכנס לכל המקומות שאליהם קיבל הרשאה.

השקעה של כמה אלפי שקלים יכולה לשרת את צרכי המעסיק לאורך זמן רב. ניתן להעביר כרטיסים בין עובדים חדשים ולהמשיך לבצע  מעקב יעיל אחר שעות הנוכחות. הכרטיסים עומדים בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות ואבטחה והם מיועדים גם לשימוש אינטנסיבי. כרטיס עובד הוא חלק בלתי נפרד מסביבת העבודה המודרנית וכדאי למעסיק לנצל את זה.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן