הלקוחות הפרטיים מכירים את האפוקסי ממוצרים כמו דבקים או אבקות לתיקון סדקים, אך בענף התעשייה והמסחר בוחרים באפוקסי לצורך ריצוף. פתרונות אפוקסי מיושמים, ומורכבים בענפי תעשייה בכל רחבי העולם. היתרון המרכזי שלהם הוא עמידות בפני שחיקה ותנועת כלי רכב. זו הסיבה שניתן למצוא הרבה רצפות אפוקסי בתוך מפעלים המשתמשים בכלי שינוע, הרמה, הובלה וכדומה. שנית, רצפות אפוקסי עמידים בפני כימיקלים. מעבדות רפואיות משתמשות באפוקסי על מנת למנוע מצב בו חומר כימי נשפך, מסכן את הסביבה ויוצר נזקים בלתי הפיכים.

למה דווקא אפוקסי?

למה דווקא אפוקסי?

אפוקסי הוא פולימר אפוקסידי המתקשה לאחר ערבוב עם חומר מזרז. האפוקסי משמש כיום לייצור ציפויים, דבקים, חומרים מרוככים וחומרי מילוי. בנוסף, אפוקסי הפך לחומר גלם מצוין עבור רצפות בתעשיות ובמפעלים, וזאת בשל מספר תכונות ייחודיות:

–          כוח הדבקה מרשים

–          עמידות לחום

–          עמידות בפני קורוזיה ולחות

–          עמידות מכאנית ובידוד חשמלי מעולה

–          אפשרות לשינוי התכונות בעזרת ערבוב חומרי האפוקסי עם חומרים אחרים

רצפות אפוקסי מעוצבות באולמות תצוגה, בתי מלון, חנויות, מועדונים, מסעדות, ואפילו דירות פרטיות הן יישום אסתטי בעל יתרונות יוצאי דופן. יתרה על כך, ריצוף עם אפוקסי מקובל גם בחניונים חדשים או במהלך שיפוץ חניון קיים. המראה היוקרתי של האפוקסי משדר ניקיון ואיכות המשפיעים גם על הלקוחות. במילים אחרות, רצפה עשיה מאפוקסי עשויה לעזור למנהלים לגייס לקוחות חדשים. הרצפות עמידות בפני שמנים וחומרים חריפים, ולכן העובדים נהנים מסביבת עבודה נקייה ובטוחה יותר.

בחירת סוג האפוקסי בהתאם לצרכים האישיים

רצפות אפוקסי לא נמצאות רק בתעשייה ולקוחות רבים נהנים מהן. מבחינה אסתטית, רצפה עשויה אפוקסי יוצרת חלל אחיד ואסתטי. בעזרת האפוקסי קל לעקוב אחר לכלוכים או נזילות, וזאת מבלי לוותר על אלמנטים אחרים בעיצוב.

הדרך הנכונה לנצל את היתרונות והתכונות של האפוקסי היא להתאים את הריצוף לצרכים הדרושים. מפעל הזקוק לאפוקסי לצורך ריצוף מתחת למכונות כבדות צריך לבדוק כי חומר הגלם אכן מחזיק בתכונות העמידות הדרושות. מנגד, במפעלים בהם המטרה של הריצוף היא למנוע החלקות של כלי רכב יש להוסיף אל האפוקסי מרכיבים ייחודיים. את רשימת הצרכים מגדיר מראש הלקוח, ותפקידה של החברה האחראית על הריצוף הוא לעמוד במשימה.

כך תיהנו מריצוף אפוקסי לאורך זמן

הריצוף בעסק הוא לא פחות חשוב מהעיצוב של הקירות, מהכניסה או מחדרי העובדים. הריצוף חייב להחזיק מעמד לאורך זמן רב, וכך למנוע פגיעה ברצף העבודה. ישנם מפעלי תעשייה בהם קיימת לחות על הרצפה, וסכנת לשפיכת נוזלים, כאשר הפיתרון הוא הטמנת שבילי ביטחון מאפוקסי.

כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמרצפים את אולם התעשייה, הבניין או העסק עם אפוקסי. בצורה כזו ניתן לנצל את ניסיון העבר, לשמוע אבחנות לגבי הבדלים בין סוגי אפוקסי, ולקבל הצעת מחיר הוגנת.

יוסי אהרון פיתוח בע"מ – מבצע את כל עבודות פיתוח ובטון וביניהם החלקת בטון

קטגוריות: כללי 0 אהבו

סגור לתגובות