כל מה שרציתם לדעת על טיולים לדרום

1אין שום ספק כי טיולים לדרום שונים באופן מהותי מטיולים לאזורים אחרים בארץ. מצד אחד, הדרום הוא האזור הגדול ביותר בארץ מבחינה גיאוגרפית. מדובר על אזור שתופס למעשה לא פחות מ – 2/3 משטח המדינה! למרות זאת, מדובר גם באזור הדל ביותר מבחינת אוכלוסיה, וגם האזור הכי פחות מיושב. לצורך ההבנה – זהו אזור שתופס יותר מ – 60% משטח המדינה, אך במקביל מתגוררת בו רק   כ – 12% מאוכלוסיית המדינה. לכן, נוצרו באזור הדרום שפע של מסלולי טיול מדהימים וייחודיים, באזורים שבהם יד אדם לא נגעה עד כה.

חשוב מאד להבין, כי הטיולים לדרום שונים מהטיולים בצפון ובמרכז. מדובר לרוב על מסלולים שהם ארוכים יותר, ודורשים גם נסיעה ארוכה יותר. חשוב מאד להתכונן היטב מבחינת האקלים. דווקא היובש בדרום יכול לתעתע – שכן הלחות במרכז ובצפון מעודדת אותנו לשתות, אך בדרום לעתים לא מרגישים בכך, וחשוב להקפיד על שתיה קבועה. מעבר לכך, יש כמה מסלולים שמומלץ לבקר בהם.

כמה מסלולים מומלצים לטיול

אם אתם מחפשים טיולים לדרום שיהיו בלתי נשכחים, תוכלו קודם כל להתחיל את הטיול שלכם במכתש רמון. מדובר למעשה על שני מכתשים שונים – הגדול והקטן. באזור המכתש ניתן לטייל ברגל, ויש גם טיולים רכובים על סוסים אשר מתקיימים באזור. המכתש נמצא במרחק נסיעה קטן יחסית מהיישוב מצפה רמון, ואפשר בהחלט להישאר ללון בתוך היישוב, ומשם להמשיך לטיול באזור. אפשר גם לבקר במצפה הכוכבים של המכתש, שכן במקביל לעבודה המדעית, יש לעתים גם ערבים מיוחדים שהמצפה מארגן.

עוד מסלול מומלץ בחום באזור הדרום, הוא הקניון האדום. הקניון האדום נמצא בסביבה של הרי אילת, והוא ללא ספק אחד מהאתרים הגיאוגרפיים המרשימים ביותר שיש בארץ. מדובר על מסלול מעגלי, אשר כולל למעשה מספר שכבות של אבנים, מה שיוצר מראה של מבני אבן ענקיים ומדהימים. באזור הקניון ניתן למצוא את נחל נטפים, שהוא אחד מהנחלים היחידים באזור הדרום, אשר זורם לכל אורך ימות השנה. באזור הקניון, ניתן גם לערוך סיורים בעקבות לוחמים על בהקשר לקרבות שניטשו באזור. מדובר על מסלולי טיול שיכולים להתאים לכל המשפחה, וגם בתי ספר יכולים לערוך במקום סיורים מדהימים.

עוד כמה מסלולים ייחודיים

עד כה, תארנו בעיקר טיולים לדרום אשר יכולים להתאים לכל המשפחה. אבל אם אתם מחשיבים את עצמכם למטיילים מנוסים שמחפשים טיולים מאתגרים, אנו ממליצים לכם על טיול בנחל גוב. נחל גוב הוא למעשה אחת מהשלוחות של נחל צין, והוא נמצא ממש במרכזו של מדבר יהודה. הנחל עצמו כולל מספר פיתולים חדים מאד, וגם ירידה תלולה למדי. בחלק מעונות השנה המסלול גם כולל זרימה מלאה של מים, מה שמוסיף על החוויה. עיקר הטיול בנחל הוא באמצעות סולמות וחבלים – כך שזה ללא ספק מסלול מאתגר וייחודי.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן