כיצד נתאים בין הברז לבין הסגנון של המטבח?

ברזים למבטבח

בעיצוב של המטבח, יש הרבה מאד נתונים שתמיד ניקח בחשבון – כולל הבחירה בחיפוי בקיר בסמוך לכיור, הבחירה במשטח העבודה למטבח, הבחירה בפתרונות האחסון, ועוד לא מעט נתונים חשובים. עם זאת, אל תשכחו שאתם גם צריכים לבחור ברזים למטבח שלכם, ורצוי מאד שבתהליך הבחירה תתחשבו גם בסגנון של המטבח שלכם ובעיצוב שלו. אם תהיה התאמה בין הברזים לבין המטבח – התוצאה לא רק תהיה מטבח יפה יותר, אלא גם מטבח שנוח יותר לעבוד בו!ברזים למבטבח

כמה דוגמאות להתאמה חשובה

  • מה עושים במטבח? – כשאתם מעצבים את המטבח, בין אם מדובר במטבח חדש ובין אם מדובר בחידוש מטבח קיים, אתם גם מתחשבים מן הסתם בכל הפעולות שאתם עושים בו. יש משפחות שמשתמשות במטבח ממש בתור המתחם להכנת אוכל, ואנשי הבית טורחים לא פעם על הסירים והמחבתות. במקרים הללו, כדאי לבחור ברזים למטבח שהם מוגבהים וארוכים יחסית – כי כך הבר לא תופס שטח מהכיור, וקל גם למלא איתו מים בכלים שבהם משתמשים לעתים קרובות. כדאי במקרים הללו אף לבחור בברזים עם צינור גמיש לשטיפה נוחה של הכיור. במשפחות אחרות שבהן הסגנון עיצוב של המטבח מוביל לכך שהמטבח הוא יותר מתחם לשבת לאכול בו, ופחות לבישולים – כמובן שתהיה בחירה אחרת.
  • מידות הולמות – כמובן שכאשר בוחרים ברזים למטבח חובה להתייחס למידות של הברזל, למידות של הכיור, ואף למידות של המטבח כולו. צריך שההתאמה תהיה מושלמת מבחינת הגובה של הברז ביחס לכיור, הרוחב של הברז, ועוד. רצוי מאד שתבצעו מדידות בבית שלכם בטרם תלכו לבחור את הברז, ותשמרו את הנתונים אצלכם לבחינה מדוקדקת.
  • צבעים – האם חייבים לבחור כיום ברזים למטבח שהם בגוון כסוף? ברור שלא. כיום שיש גם ברזים שהם בגוונים אחרים – כמו למשל גוון של נחושת, גוון ארד, גוון זהוב, ועוד. עם זאת, יש לוודא שזה גם מתאים לעיצוב הכללי של המטבח שלכם.

 

אל תהיו נעולים על ברז אחד

ההמלצה המרכזית שלנו אליכם היא שלא תבואו רק עם רעיון אחד לבחירת הברז עבור המטבח שלכם. רצוי לבוא לתהליך בראש פתוח ולנסות לבחון כמה שיותר דגמים – כי אז אפשר למצוא לא מעט הפתעות!

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן