כינויים נוספים למחפרון

עבודות עפר, קידוחים ובטון

מהו המחפרון, ומהי הרלוונטיות של כלי העבודה הזה בסביבת העבודה המודרנית?

ציוד מכאני הנדסי, שידוע גם בכינויו המקוצר צמ"ה, הוא הציוד עליו הלכה למעשה מושתתת החברה המודרנית כפי שאנו מכירים אותה. כלי צמ"ה איכותיים מסוגים שונים ומגוונים מהווים את הכלים החשובים ביותר בתהליכי בנייה, חפירה וסלילה מודרניים, ולכן העבודה האיכותית שלהם היא העבודה המאפשרת לנו לחיות בחברה המודרנית כפי שאנו מכירים אותה כיום. אחד הכלים המדוברים והחשובים מבין כלי הצמ"ה הוא הכלי ששמו התקין בעברית הוא מחפרון. מחפרונים הם כלי צמ"ה המורכבים מגוף של טרקטור קטן, ביחד עם יעה קדמי גדול המיועד לעבודות עפר והטענה של חול וחצץ, המחובר לגוף הטרקטור בארבע זרועות הידראוליות, וכן מחפר אחורי המיועד לעבודות חפירה, שבירת אספלט והכנת תשתיות שונות. מחפרונים הם כלי צמ"ה כלים ודינמיים יחסית, וזהו פרט חשוב מאוד בסביבת העבודה המודרנית שמתאפיינת לעתים קרובות בצפיפות ובחוסר משווע במרחב תמרון, כך שהמחפרון הפך עד מהרה לאחד הכלים החשובים ביותר בסביבה המודרנית. תוך שכך, הוא זכה גם לכמה וכמה כינויים שונים, ונבין בדיוק מה עומד מאחורי הכינויים השונים שלו.

הכינויים הנוספים והשונים של המחפרון

  • שופל – הכינוי ה"תקין" והנפוץ ביותר של הכלי שאנחנו מכירים בתור מחפרון בישראל הוא שופל. משמעות השם היא
    מחפרון אלון יסודות
    מחפרון אלון יסודות

    אימוץ לעברית של הכינוי הנפוץ שלו בשפה האנגלית – Shovel (שאבל) שפירושו את חפירה. שם זה הוא הגיוני ביותר ביחס לעבודתו של המחפרון, שכן עיקר העבודה האיכותית שלו נוגע בחפירה, בין אם באמצעות המחפר האחורי ובין אם בעבודות עפר עם הכף הקדמית.

  • מעמיס דו כפי – זהו שם פחות נפוץ לכלי שאנחנו מכירים בתור מחפרון, אך למעשה מדובר בשם המלא והתקני של כלי זה בשפה העברית.
  • בובקט – הכלי שאנחנו מכירים בתור בובקט הוא למעשה לא בדיוק מחפרון, אלא כלי ששמו התקני הוא מיני-מעמיס וההבדל העיקרי בינו ובין המחפרון המוכר לנו הוא בהיותו של הבובקט חד כיווני וללא מחפר אחורי. עם זאת, רבים מהמחפרונים מאופיינים ככלי צמ"ה קטנים יחסית עם יכולת תמרון גבוהה וכף קדמית, וכך גם הם מכונים בובקט. כינוי זה נובע להם מחברת בובקט האמריקנית, שהיא היצרנית הראשונה והמשמעותית ביותר של הכלי שאנו מכירים בתור מיני-מעמיס, כך שבדומה לחברת ג'יפ או פלאפון, שם המותג דבר במוצר והפך לשם בלתי נפרד של הכלי עצמו.

האבחנה בין סוגי הכלים השונים תאפשר לנו להתאים לצרכים שלנו את הכלי האיכותי ביותר עבורנו

אם אתם מחפשים עבור העסק שלכם מחפרון, חשוב לבצע את האבחנה הדקה בין היכולות של המחפרון, או השופל, לבין היכולות של הבובקט. כשאתם מבינים את ההבדל ומבצעים את האבחנה הזאת בצורה נכונה, אתם גם יכולים להיות בטוחים שאתם מבינים מהו הכלי הנחוץ לכם.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן