– כל המערכות שאתם צריכים לבית, למשרד ולחקלאות

האש יכולה להיות לנו לעזר רב, שכן היא מחממת, מבשלת, ובעלת יכולות מיוחדות, שמקדמות את חיינו. עם זאת, לאש יש גם פוטנציאל מזיק ידוע. שריפות עלולות לגרום לנזקים כבדים מאד גם ברכוש וגם בנפש. לכן, חשוב מאד שיהיה לכם הציוד המתאים לכיבוי אש. הנה כמה טיפים על הציוד שאתם צריכים, בהתאם למקום הרלוונטי עבורכם – הבית שלכם, המשרד שאתם מנהלים, או שטח חקלאי בבעלותכם.ציוד כיבוי אש

 הציוד שמתאים לכל מקום

  • מערכות עבור הבית – קודם כל, רצוי להתקין כמובן גלאי עשן בבית שלכם. מבחינת הציוד – רצוי מאד להחזיק במטף זמין בבית שלכם, לכיבוי מהיר של שריפות. שימו לב שבכל בניין מגורים צריך גם להיותת ציוד כיבוי אש, וכן ברז כיבוי בקרבת מקום – ואלו יכולים לעזור בכיבוי של שריפות גדולות ורציניות יותר במבנה.
  • מערכות במשרד – המשרד הוא כבר מתחם גדול יותר, עם יותר אנשים, ולכן צריך עבורו יותר ציוד משמעותי. גם כאן אגב תמצאו ציוד כמו גלגלון כיבוי אש שלפי החוק צריך להיות בכל קומה בבניין משרדים. כמו כן, גם כאן ישנם כמובן מטפים בהישג יד (שגם הם לפי חוק חייבים להיות). והפעם גם לרוב תהיה מערכת נוספת שנקראת ספרינקלרים. מערכת הספרינקלרים פועלת באופן אוטומטי, כשיש זיהוי של חום גבוה במיוחד. ניתן כמובן גם להתקין מערכות נוספות לגילוי אש ועשן.
  • ומה יש בחקלאות? – שטחים חקלאיים מהווים אתגר מבחינת השטח העצום שלהם, והעובדה שהם לא מקורים. הפעם אולי לא תמיד גלגלון כיבוי אש בהכרח יהיה יעיל ובהישג יד, אבל תמיד חובה להחזיק במטפים מתאימים שיהיו בהישג יד, אפילו על הרכבים שבהם אתם נוהגים ונוסעים בשטח החקלאי – על מנת שתוכלו לכבות את השריפות במהירות. שימו לב כי גם בשטחים חקלאיים ישנם ברזי כיבוי באזור נראה לעין.

תמיד חובה להיות זהירים

יש הרבה מאד אמצעים שבהם ניתן להשתמש, על מנת לשמור על הביטחון והבטיחות בכל שטח, ולהימנע משריפות. אז מה רק צריך לזכור? שכשמדובר על ציוד כמו מטפים, גלגלון כיבוי אש, ספרינקלרים או כל ציוד אחר – יש להתקינם בהקדם האפשרי, ולא לחכות רק אחרי שיקרה נזק משמעותי לשטח.

קטגוריות: כללי, מעניין 0 אהבו

השאר תגובה