חשיבות האיכות של סריקת תמונות

יותר ויותר חברות ולקוחות פרטיים משתמשים כיום בסריקת תמונות. הסריקה מתבצעת באמצעות מכונה ייעודית, שמטרתה המרה של תמונה פיזית אל קובץ במחשב. ניתן להשתמש בקובץ הזה לצרכים רבים, בעיקר בענפי הגרפיקה אך גם גם בתחום השיווק, הפרסום, העיתונות ועוד. התנאי היחיד לשימוש בקובץ סרוק הוא איכותו. במילים אחרות, סריקה המתבצעת בצורה לא איכותית יכולה להוריד לטמיון השקעה של עשרות ומאות אלפי שקלים.

סריקת תמונות איכותית באה לידי ביטוי בשלושה היבטים מרכזיים:

א. רזולוציה – כמות הפיקסלים בקובץ צריכה לעלות בקנה אחד עם הדרישות של הלקוח. ככל שהסריקה תהיה איכותית יותר, כך הרזולוציה תעלה, וניתן יהיה לראות את הפרטים הקטנים בתמונה גם בעין בלתי מזוינת.

ב. מהירות – המטרה של סריקת תמונות היא בין היתר לקצר את שלבי העבודה. רק באמצעות סריקה מהירה שאינה באה על חשבון האיכות, ניתן להשיג את המטרה ולענות על הצורך הנדרש.

ג. ספקטרום צבעים – בעבר ניתן היה לסרוק תמונות רק לקובץ בשחור לבן. עם זאת, כיום חלה התקדמות טכנולוגיה מרשימה בתחום הסריקות וההדפסות. התוצאה היא ספקטרום צבעים מרשים מאוד של סריקה איכותית. אפשר לסרוק את התמונה ולשמור על הצבעים המקוריים שלה על מנת לבצע שינויים, התאמות ושיפורים. זו קפיצת דרך משמעותית בעולם הדפוס, ולכן כדאי לנצל אותה.

איך מבצעים את הסריקה מבלי לפגוע באיכות?

לא חייבים להיות בעלי רקע טכני עשיר על מנת להכיר בחשיבות של סריקת תמונות. כל מי שנתקל בקובץ דיגיטלי מבין כי ניתן להגיע לתוצאה דומה בעזרת סריקה, כל עוד שומרים על האיכות הנדרשת. אף על פי כן, רבים אינם מצליחים למצוא את האמצעי המתאים עבור סריקה. מדפסות ביתיות, ואפילו אמצעים העומדים לרשות עסקים, ארגונים ומפעלים לא תמיד מספיקים לקבלת האיכות הנדרשת.

ביצוע סריקה איכותית מתחיל בחיפוש אחר בית דפוס. יש לברר לגבי ניסיון של בתי דפוס שונים, לקבל המלצות ולהשוות בין הצעות מחיר. בשלב השני אפשר להגיע לפגישת ייעוץ עם נציגי בית הדפוס, ולשאול כיצד הסריקה מתבצעת. עדיף לראות דוגמאות לעבודות סריקה קודמות, או להשוות בין עבודות קיימות. בכל מקרה, הסריקה תלויה בצרכים של הלקוח, ולכן אין דרך חד משמעית לקבוע איזה בית דפוס עדיף. הלקוח חייב להשתמש באמצעים העומדים לרשותו, ולמצוא את החברה שתשרת את מטרותיו באופן האופטימאלי.

סביר להניח כי בעתיד תצליח האיכות של הסריקה להשיג ביצועים מרשימים יותר מאלו הקיימים כיום. תחום הדפוס מושפע רבות משינויים ושיפורים טכנולוגיים, מה שמשפיע גם על מכונות הסריקה ומי שמפעיל אותן. לסיכום, כדאי מאוד לברר לגבי האיכות של סריקת תמונות לפני שמזמינים עבודה מן הסוג הזה. רק כך ניתן להשיג את המטרה הנדרשת, ולשמור על רמה נאותה של תמונות סרוקות.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן