חברות אחזקת מעליות

חברת אחזקת מעליות דואגת שהמעלית שלכם תפעל בצורה תקינה. אתם חייבים לעבוד כמה לפי החוק כי אם המעלית שלכם לא תיבדק במועד הנקוב לפי החוק, אתם למעשה עוברים עליו. מה היא בכלל עושה? האם היא מצדיקה את סכום הכסף שאנו משלמים לה? זה בדיוק בזמן לברר על הנושא.

מה עושות חברות אחזקת מעליות?

חברות אחזקת מעליות דואגות לכל מה שקשור בתחזוקת המעלית. התחזוקה יכולה לכלול שיפור דקורטיבי שלה, תיקון מנגנוני הבטיחות והחירום שלה, תיקון הלחצנים והחלקים הפנימיים, תיקון הדלתות, החלפת חלקים משמעותיים יותר כמו כבלים, ברגים וגלגלי שיניים, שיפור מערכת מחשב המעלית ועוד. חברות אחזקת מעליות מעסיקות טכנאים ומהנדסים שדואגים לכל אספקט במעלית, כולל כמובן הוספת חידושים לפי דרישת הדיירים בהתאם לתקציב. החברה גם מעניק שירות חירום, כמו למשל כאשר מישהו מהמשתמשים נתקע, וכמובן גם מבצעת בדיקות תקינות בעת הצורך.

חברת מעליות
חברת מעליות

כיצד נמצא חברות אחזקה למעלית?

חברות אחזקות מעליות אפשר למצוא דרך גוגל בקלי קלות. חברות אלו לרוב יעבדו בפרישה ארצית כך שהן יכולות להעניק לכם שירות בכל מקום, ובאופן כללי כדאי להעניק עדיפות לחברות אלו שלרוב יהיו גדולות ומנוסות יותר. חברות אחזקות מעליות אפשר למצוא גם בהמלצות אישיות הרי בסופו של דבר ברוב הבניינים בישראל ובכל הבניינים החדשים יש כיום מעלית, ובכל בניין כזה יש חברת אחזקת מעליות שדואגת לתקינות שלה. גם אחרי שתקבלו המלצות מחברים או מבני משפחה חשוב לבדוק אותה בעצמכם כיוון שיש כל מיני סוגי מעליות והצעות המחיר יכולות להיות שונות מאוד זו מזו.

מה כולל התשלום לחברת האחזקה?

אולי העלות של אחזקת מעליות תצטייר בעיניכם כגבוהה מאוד אך אל תשכחו כי אתם לא משלמים אותה לבד. כל הדיירים צריכים לשלם על האחזקה שלה והתשלום הזה יהיה קבוע אך לעתים יהיו לו תוספות. התשלום של חברת המעליות מתחלק לתשלום שוטף ולתשלום לתיקון או לחידוש. השלום השוטף יכול להיות כמה מאות שקלים בלבד בחודש והוא כולל את בדיקות התקינות, תיקונים קטנים וכמובן שירות שזמין 24 שעות ביממה כולל שירות חירום מיידי. כאשר יש צורך להחליף חלק אחרי כמה שנים בגלל בלאי טבעי או לשדרג את העיצוב שלה, יהיה צורך להוסיף תשלום מיוחד.

מה יהיה התשלום ומה משפיע עליו?

התשלום לחברות אחזקת מעליות יכול להיות שונה מאוד כיוון שמשפיעים עליו גורמים שונים, גם המעלית עצמה וגם חברת האחזקה. חברות אחזקת מעליות יכולות לקבוע את התמחור שלהן לפי הניסיון שלהן ולפי חישוב הרווחים שלהן וכל מה שנשאר לכם לעשות כדי להוזיל את המחיר זה לבצע סקר שוק. התשלום מושפע גם מסוג המעלית, ככל שמדובר במעלית עמידה ומתקדמת יותר כך התחזוקה שלה תהיה נמוכה יותר. כמובן שהתשלום מושפע גם ממספר הקומות שהמעלית עולה כי ככל שהיא עולה יותר קומות כך היא מתאמצת יותר ומתבלה מהר יותר.

מה לגבי שיפוץ דקורטיבי למעלית?

שיפות דקורטיבי של המעלית מתבקש רק אחרי כמה שנים טובות. שיפוץ כזה דורש את הסכמתם של כל הדיירים, והוא מוציא מכלל פעילות את המעלית לכמה שנים. שיפוץ זה יכול להתבצע תוך כדי שדרוג מחשב המעלית או החלפת החלקים המשמעותיים שלה, בעיקר כבלים ודלתות, אך מה שיהיה בולט בעין זה בעיקר החלפת החלקים הפנימיים שלה כמו לוח הלחצנים, המראות, התאורה וכולי. שיפוץ דקורטיבי יהיה יקר יותר והוא מקור לוויכוח בין דיירי הבית כי הוא אינו בגדר חובה, אך בסופו של דבר אחרי כמה שנים כל אחד ירצה לשפר את איכות החיים שלו.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן