אם אתם הולכים לעבור ניתוח כלשהו עם רופא אף אוזן גרון, ככל הנראה אתם לקראת הוצאות כספיות לא פשוטות. הייעוץ יעלה כסף וכמובן הניתוח עצמו לא יהיה זול, אך השואה הטובה היא שמגיעים לכם החזרים מקופות החולים ומחברת הביטוח שאצלה אתם מבוטחים. הנה כל המידע שאתם צריכים לקבל בנושא.

את ההחזרים צריך לדרוש

זה אמנם נשמע לכם כמו עניין טבעי אך ממש לא ברור מאליו שחברת הביטוח תשלם לכם או שקופת החולים ,שבה אתם אולי מבוטחים שנים רבות, תחזיר לכם את מה שמגיע לכם. כדי לקבל את ההחזרים הללו אתם צריכים לעבור מסכת בירוקרטיה לא פשוטה ולעתים יהיה חסר מסמך או שניים וזה יהרוס לכם את התכניות. כדי למצות את הזכויות שלכם, ישנו צוות אדמיניסטרטיבי שדואג לכל מה שאתם צריכים, הן מול קופת החולים והם מול חברות הביטוח. הליווי הזה ניתן מחברות חיצוניות שיכולות להפוך את תהליך קבלת ההחזרים כולו להרבה יותר נוח, מהיר ובעיקר משתלם.

רופא אף אוזן גרון – דן פליס

ייעוץ לפני ניתוח: מי מחזיר וכיצד?

  • בקופת חולים מכבי, במידה והמבוטח מבוטח במסגרת ביטוח משלים, כמו למשל מכבי זהב או מכבי שלי, הוא זכאי לשלושה חודשי ייעוץ בשנה אחת מטעם הקופה. העלות תהיה השתתפות עצמית בלבד, בדרך כלל כמה עשרות שקלים. גם במידה וכבר ביקרת 3 פעמים אצל רופא מומחה דרך הרובד הביטוחי של קופת החולים, תוכל ליהנות ממחיר ייעוץ נמוך יותר בהתאם להסכם שלך עם הקופה. מבוטחי מכבי כסף זכאים לייעוץ כירורגי אחד בשנה.
  • מבוטחים של מכבי שלי מעל גיל 65 זכאים לתוספת של שני ייעוצים בשנה גם אם רופאים שאינם מהקהילה.
  • בנוגע לחברות הביטוח וקופת חולים לאומית, אם אתם מבוטחים בביטוח המשלים של קופת החולים או באחת מחברות הביטוח הראל, מגדל, פניקס, נורה ועוד, אתם זכאים להחזר כספי כנגד הצגת חשבונית וקבלה. שימו לב שללא הקבלה לא תוכלו לקבל החזר בשום פנים ואופן, ובכל מקרה החלק שתקבלו כהחזר תלוי בסוג הפוליסה ובתנאים שמופיעים בה, דבר שמשתנה בין מבוטח למבוטח לפי הסכום שבחר לשלם.

מה לגבי ניתוחים?

יכול להיות שאחרי הייעוץ יגיע הצורך בפרוצדורה ניתוחית כלשהי. כמובן שיש לבחון ביחד עם החברה שמנהלת את התיק הרפואי את אפשרויות הכיסוי, המימון ואת שאר הזכויות שמגיעות לכם כמטופלים, זאת לפי הביטוח הפרטי וסוג הפוליסות השונות שבהם אתם מוגנים. לאחר מכן אפשר לייעץ בקלות רבה יותר מהי הדרך הנכונה לממן את עלויות הניתוח. בשוק יש לא מעט סוגי פוליסות שונות כאשר רבים מאיתנו משלמים על שני ביטוחים, גם דרך קופת החולים וגם דרך חברת הביטוח הפרטית. אחרי בדיקה מעמיקה של מקצוענים ושיתוף פעולה מצדכם, תוכלו לראות את הדרך הנכונה. שיתוף הפעולה מצדכם וסדר וארגון בבחינת המצב יעזור לתהליך פשוט, קל ומהיר יותר.

פוסט פורסם גם במדיום 04/03/2019

https://medium.com/@danproffliss/%D7%96%D7%9B%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%94%D7%97%D7%96%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%98%D7%A2%D7%9D-%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%97-c5c7e19363ec

 

 

קטגוריות: כללי 0 אהבו

השאר תגובה