זכאות לאזרחות פולנית – האם ניתן להשיג בקלות?

מגשר גירושין בראשון לציון

הישראלים חיים מתקווה לתקווה, כאשר מגיל קטן אנו חולמים שלא יהיה צבא, לאחר מכן חולמים שמחירי הדיור ירדו ובגדול יש אנשים שפשוט מקווים שיום אחד יהיה פה טוב יותר. אחת התקוות החדשות של ישראלים רבים היא הדרכון האירופאי שהופך להיות קרוב מתמיד הודות לאזרחות פולנית שניתן לקבל אחרי תהליך יחסית פשוט.

אזרחות פולנית

הגיע הזמן להתרגל לפולנית

אם נראה לכם שהאימא הפולנייה שלכם מעצבנת אתכם כי אתם לא מסדרים את החדר או שאתם לא אוכלים בצורה מנומסת הגיע הזמן להגיד לה תודה רבה כי יכול להיות שהשורשים שלכם יסדרו לכם לימודים בחינם או קרקע זולה שבארץ רק תחלמו על מחיר כזה. הפולנים נכנסו לאיחוד האירופי לפני 13 שנים וכיום אתם יכולים להיות אזרחי האיחוד האירופי אם רק תוכיחו שיש לכם קשר לפולין. לאזרחות פולנית זכאות יחסית פשוטה אך עדיין היא יכולה להסתבך אם לא תצליחו למצוא מסמכים שמוכיחים את הקשר שלכם בצורה מובהקת ולכן כדאי לבחון היטב מה בכלל התהליך דורש.

זכאות לאזרחות פולנית – האם ניתן להשיג בקלות?

 

  • אי אפשר לומר בפה מלא שלאזרחות פולנית זכאות שקל יותר להוכיח כי זה ענין של השוואה לאזרחויות אחרות וכמובן לכל מקרה לגופו. למשל, אזרחות פולנית נתפסת כקלה יותר כיוון שאין צורך לעבור מבחן שפה כמו בפורטוגל או בספרד אך עדיין יש מסמכים רבים שצריך לספק כדי להוכיח את הקשר ולא תמיד קל להגיע אליהם.
  • כדי להיחשב לאזרח פולין צריך להוכיח שסבא או סבתא, אימא או אבא, גרו או נולדו על אדמת פולין לפני ינואר 1951 דבר שהופך כמעט את כל בני העדה הפולנית לזכאים, אך עדיין נשאר למצוא הוכחות מתאימות בארכיון של משרד הפנים הפולני או להמציא את המסמכים ממקור אחר.

ניגשים לתהליך רק עם עורך דין מנוסה

אם הלכתם לאיבוד ומאזרחות פולנית זכאותכם מתרחקת הגיע הזמן להבין שלתקופה כזו נכנסים רק עם עורך דין מנוסה שמכיר את התהליך ואת כל הבירוקרטיה. נראה לכם מסובך להתקשר ללב האדום בגרמניה ולברר האם יש להם תעודה שמוכיחה שסבא או סבתא היו אזרחי פולין? לעורך דין זה ממש לא יהיה מסובך ואתם יכולים להיות רגועים כי הוא יבצע בשבילכם את רוב המשימה, תמורת לעלות סמלית שכמובן תישכח מכם אחרי שתקבלו את הדרכון ותתחילו לחסוך כמויות כסף אדירות בלימודים מסובסדים, בנכסים ובמשכורות מדהימות שכיום הן נחלתם שלה אירופאים בלבד.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן