ונטה שקטה – איך זה עובד

ונטה לשירותים

אם נמאס לכם לשמוע את הוונטה פועלת אך מצד שני כבר נמאס לכם לסבול את האוורור הלקוי שיש בחדר, היגע הזמן שנמצא פתרון. לפתרון הזה קוראים ונטה שקטה והוא יכול להיות שימושי גם לכם.

למה צריך ונטה שקטה ומה היא עושה?

ונטה שקטה היא למעשה ונטה שפועלת באופן כמעט ולא מורגש. הצורך באוורור אוויר לא פוסח על אף אחד, לא בבית, לא במגזר העסקי ובטח לא במגזר התעשייתי ששם המפוחים והוונטות הם מהחברים הכי טובים של התעשייה. המפוחים הם אמנם כלים יעילים במיוחד שיכולים לאוורור את החדר בכמה שיטות אך הם עושים רעש חזק מאוד ברובם ולמעשה במתאר ביתי או עסקי לעתים תספיק ונטה טובה. בניגוד למתארים תעשייתיים, יש צורך לשמור על עוד פרמטרים כמו של מקום שקט ונעים לשהייה, כמו עסק או בבית, ולכן יש צורך בוונטה שקטה שלא תעשה רעש.

ונטה לשירותים

ונטה שקטה – איך זה עובד?

 

  • הוונטה עצמה פועלת על ידי דחיפה של האוויר אל מחוץ לחלל מסוים כיוון שהוונטה נמצאת בדיוק בחיץ בין שני החללים. בדרך כלל הוונטה תהיה בקיר ובדרך כלל בקיר העליון. הוונטה עצמה דוחפת את האוויר וכך יוצרת לחץ שלילי באותו המקום, כאשר אוויר חדש נכנס אליו וכך נוצרת סירקולציה. ככל שהוונטה פועלת בהיקף עבודה גדול יותר כך התחלופה של האוויר טובה יותר אך היא רועשת יותר.
  • ונטה שקטה למעשה פועלת על ידי מנגנון מאוד מתקדם שמונע את יצירת הרעש הגדול, ממש כמו מאווררי תקרה שקטים שכבר נכנסו לחיינו וכמובן מנועים הרבה יותר גדולים שעדיין פועלים בצורה שקטה מעולם מערכת מיזוג האוויר ועד עולם הרכב. שקט הוא איכות ועל איכות משלמים, וכדאי לבחור ונטה שקטה ואיכותית לטווח ארוך ולא ונטה רועשת שתמרר את חיינו בעיקר במוקמות שאמורים להיות שקטים ואיכותיים.

הכל טמון בכנפיים ומעטפת

יש עוד שני גורמים שיכולים להשפיע על הרעש שהוונטה מייצרת וזו המעטפת והלהבים. הלהבים שלה לא יוצרים רעש רב גם בגלל סיבוב חלק למדי וגם בגלל שהם פועלים בצורה נכונה כך שאוויר ממשיך לזרום אך לא יוצר רעש גדול. גם המעטפת שלה אקוסטית וכך ניתן ליהנות מפעולה שקטה למדי.

 

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן