ונטה לשירותים

התקנת ונטה היא אחד השלבים החשובים ביותר בקנייה שלה. למעשה ללא התקנה מקצועית, לא משנה עד כמה הוונטה תהיה טובה היא לא תפעל כראוי. זה הזמן להבין כיצד מונעים מזה לקרות.

איפה יש צורך להתקין ונטה?

את הוונטה אפשר להתקין במגוון רחב של מקומות כאשר הפעולה שלה תהיה דומה: לבצע סירקולציה באוויר. הסירקולציה הזו יכולה להיראות לכם שולית אך למעשה אתם תרגישו בהבדל בכל מקום בו הוונטה תהיה מותקנת. הוונטה יכולה להיות מותקנת במחסנים, במפעלים, בתאי שירותים, בחדרי מקלחות, במלתחות בספא או במכון כושר, בבריכות ציבוריות, במשרד ואפילו סתם כך בבית. הוונטה יכולה להופיע גם במקלט, במרתף, בעליית הגג ובכל מקום אחר בו אין חלונות ויש צורך בתחלופה גדולה יותר של אוויר. התקנת הוונטה יכולה להיות נכונה יותר כשמבינים למה ההתקנה מתבקשת.

ונטה לשירותים
ונטה לשירותים

כיצד התקנת ונטה מועילה?

ההתקנה של הוונטה מועילה כיוון שתחלופה של אוויר יכולה לפתור בעיות רבות. ראשית, הבעיות הללו יכולות להיות בריאותיות והן הבעיות החמורות ביותר. כאשר יש חלקיקי אבק רבים במקום הנשימה הפכת להיות יותר ויותר מסוכנת ממה שנדמה. אמנם זה לא משפיע בטווח הקצר מלבד שיעולים לא נעימים אך בטווח הארוך זו כבר יכולה להיות בעיה בריאותית די גדולה. התקנה הוונטה יכולה להועיל בכך וגם בסילוק ריחות לא נעימים.  כשבוחרים מוצר כמו ונטה התקנה שלו יכולה לפתור את הבעיה של אדי שמן שעולים באוויר, ריחות חזקים של בישול, ריחות של מכונות וחומרים שונים וכן הלאה.

מי יכול להתקין ונטה?

יש ונטות שאפשר להתקין לגמרי לבד. אולי המשפט הראשון הפתיע אתכם אף כאשר חושבים על המוצר שנקרא ונטה התקנה שלו פתאום נראית פשוטה יותר. נכון שיש צורך להתקין את הוונטה בדופן הקיר אך החיבור שלה לחשמל והאיטום סביבה פשוט מאוד. יש ונטות שניתן להתקין גם בצורה אנכית, כמו למשל ונטה מכנית שלרוב מיועדת לעליות גג ולגגות רעפים שבהם יש חלל אוויר שמתחמם ונהיה לח במיוחד. רוב הלקוחות שרוכשים ונטות ירכשו למעשה ונטות שכלולה בהם התקנה, ההתקנה עצמה יכולה לעלות סכום נוסף אך ככל שהוונטה זולה וקטנה יותר כך הסכום הזה יהיה שולי יותר.

מה חשיבות ההתקנה?

יכול להיות שאחרי שתקנו ונטה התקנה שלה תיראה לכם כמו משימה די פשוטה שאין באמת דרך להסתבך בו. עם זאת, יש חשיבות גדולה מאוד להתקנה, עד כדי כך שאם הוונטה לא תותקן בצורה נכונה היא לא תופעל כראוי. כדי שהוונטה תוכל לבצע את הסירקולציה במקום שבו היא מותקנת היא חייבת להיות אטומה לקיר. כמו כן, היא חייב להיות מותאמת לגודל החלל, וכל אלו פרמטרים שיכולים להתפספס בתהליך או להיבחר כבצורה רשלנית בשל הרצון להוצאות נמוכות של הלקוח או הרשלנות המקצועית של החברה שבחרה אותה. ההתקנה חשובה מאין כמותה ואין לזלזל בה או לבצעה ברשלנות.

כיצד מתבצעת ההתקנה?

אחרי שבחרנו את הוונטה המתאימה צריך להתחיל עם ההתקנה עצמה והיא למעשה די פשוטה. כמובן שיש צורך לבצע אותה לפי סוג הוונטה אך בסופו של דבר יש קווים כלליים להתקנה והם כוללים הקמה של התשתית המתאימה לה, בדרך כלל תשתית חשמל, ומקום ההתקנה. אם אין מקור חשמל קרוב לוונטה זו לא תהיה בעיה גדולה כי אפשר להעביר כבל שיתחבר לאחד מלוחות החשמל הקרובים, כאשר הוונטה פועלת על ידי מתג שנמצא בדרך כלל ליד המתגים שמדליקים את האור. ההתקנה שלה מתבצעת תוך כמה שעות בלבד, אפילו כאשר מדובר בוונטה יחסית גדולה ובמקום מסובך להתקנה.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן