הסעות לחרמון

אתר החרמון פתוח למבקרים בעונת החורף ובחלק מעונות המעבר, אך חשוב מאוד לתכנן את הביקור בו. במאמר הבא נציג את היתרונות של שירותי הסעות מסודרים ונבין מתי ולמה הם עדיפים על שימוש ברכב פרטי

הר החרמון נמצא בחלק הצפוני של המדינה והוא גבוה בהשוואה לכל שאר ההרים. כתוצאה מכך, בחרמון מצטברות כמויות גדולות של שלג. כמויות השלג הופכות את החרמון לאטרקציה תיירותית מהמעלה הראשונה ולכן משפחות עם ילדים בכל הגילאים מבקרות בו. יתרה על כך, תקופת הביקור המומלצת בחרמון היא כמובן החורף ועונת המעבר וזה גם מה שגורם לעומס בכניסה ובדרכים המובילות לאתר.

עם זאת, אפשר לפתור את רוב הבעיות הקשורות לנגישות המוגבלת של אתר החרמון באמצעות שירותי הסעות. נכון להיום, הסעות לחרמון מותאמות לצרכים של הלקוחות והן עולות בקנה אחד עם הניסיון לחסוך זמן וכסף. בנוסף, אפשר להשתמש בשירותי ההסעות גם כאשר רוצים לתאם ביקורים בחרמון לקבוצות של ילדים, תיירים, מבוגרים, עובדים ועוד.

היתרונות של הסעות לחרמון

הנה כמה יתרונות שחשוב לזכור כאשר משווים בין פתרונות תחבורה ומעוניינים להשתמש בשירותי הסעות כדי להגיע לאתר החרמון:

א. נוחות – שירותי הסעות נוחים יותר מהרכב הפרטי כי הם מבטלים את הצורך בחיפוש אחר חניה. למרות שבאתר החרמון יש חניה מסודרת, בשביל להגיע ממנה אל האתר עצמו יש צורך בשימוש ברכבי הסעות ואוטובוסים. מנגד, בעזרת שירותי הסעות כבר לא צריך להמתין למקום חניה פנוי ואפשר להגיע בכל עונה מתאימה כדי ליהנות מהשלג.

ב. חיסכון בהוצאות – משתלם יותר לחלק את העלות של שירותי הסעות לחרמון בין הנוסעים מאפשר לספוג את ההוצאות על דלק לרכב פרטי. למעט תושבי הצפון שעבורם הנסיעה לחרמון היא קצרה וזולה, כל שאר האנשים בישראל חייבים להשקיע לפחות כמה שעות על הכביש. השקעה כזו כרוכה מטבע הדברים בהוצאה כספית לא מבוטלת שנמנעת בזכות היתרונות של שירותי הסעות.

ג. בטיחות – נהגים של חברת הסעות עוברים הסמכה מיוחדת ונמצאים תחת פיקוח ובקרה. הסמכה זו מאפשרת לנהגים לשמור על הבטיחות גם כאשר הם מביאים את רכבי ההסעות אל אתר החרמון. בין היתר, ההסמכה מתייחסת לנהיגה על רכבי הסעות כאשר יורד גשם או שלג וכאשר הכבישים רטובים. לשם השוואה, לרוב הנהגים של רכבים פרטיים אין הסמכה כזו ולכן רמת הבטיחות עבורם נפגעת.

לבלוג של טיולי הקריות אגם נטו >> 

בחירת שירותי הסעות

הדרך הנכונה לבחון את היתרונות של רכבי הסעות היא להשוות אותם לרכב הפרטי. נכון להיום, הרכב הפרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל ורבים בוחרים להשתמש בו גם כאשר הם יוצאים לחופשה עם הילדים והמשפחה. מצד שני, שימוש ברכב הפרטי כאשר נוסעים לאתר החרמון עלול לעלות ביוקר – גם מבחינת ההשקעה הכספית בדלק וגם מבחינת הבטיחות האישית.

במילים אחרות, בחירה נכונה של שירותי הסעות לחרמון מאפשרת ליהנות מכל היתרונות של רכב גדול ומרווח אך ללא המחויבות של מכונית פרטית. אפשר להשוות בין שירותי הסעות לפי המלצות של לקוחות קודמים, חברים ובני משפחה וניתן גם לקרוא חוות דעת באתרי אינטרנט וברשתות החברתיות. אם מעוניינים בכך, אפשר ליצור קשר עם הנציגים של חברת הסעות ולתאם מולם הצעת מחיר מסודרת.

המחיר של שירותי הסעות לחרמון נקבע לפי המרחק בין נקודת המוצא והיעד. לבסוף, רצוי לבדוק מה כולל המחיר וכמה אנשים יכולים להיכנס בכל רכב הסעות. בירורים אלו מראש מעלים את הסיכוי ליהנות מהיתרונות של רכבי הסעות ולהשתמש בהם כדי להגיע לאתר החרמון.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן