הכל על חוות דעת לבית משפט

לימודי CBT

חוות דעת לבית משפט יכולה להיות הגורם שישבור את ניגוד הטיעונים בפני שופט ויוביל להכרעה. יש מגוון רחב של מומחים שיכולים לספק חוות דעת משפטית במגוון נושאים, כאשר מטרתה להראות את הנושא בעיניים מקצועיות.

למה צריך חוות דעת?

שופטים הם מהאנשים הכי אובייקטיבים שיש וההשכלה המשפטית שלהם היא הכי טובה שיש בכל תחומי מדינת ישראל. הם יכולים להבין מה החוק אומר ביחס למקרה ספציפי שקרה במגוון רחב של תחומים, רשלנות רפואית, בטיחות, דיני נזיקין, פלילים ועוד, וכך להורות על אכיפתו של החוק לגבי מאסר, קנסות וכולה. עם זאת, השופטים לא בקיאים בכל התחומים הללו אלא רק מתעסקים בעובדות שמונחות מולם, ולכן יש צורך לגייס את העובדות הללו מעיניים מקצועיות, זוהי חוות דעת.

חוות דעת יועץ בטיחות
חוות דעת יועץ בטיחות

להכיר את חוות הדעת מקרוב

 

  • חוות דעת משפטית של יועץ בטיחות למשל אולי יכולה להלחיץ אתכם מעט, אך אתם רק צריכים לפנות למומחה ולספר לו כל מה שאתם יודעים. הוא כבר יידע לכוון אתכם לעבר הראיות השונות שאתם צריכים לגייס, בין היתר שרטוטים, צילומי וידאו, מסמכים שונים ועוד.
  • לא כל בעל מקצוע מתחום מסוים יכול לספק חוות דעת, שכן יש צורך להיות מקצועי ומנוסה וכמו כן להבין כיצד עורכים את חוות הדעת, למה צריך להתייחס, כיצד צריך להגיש אותה ומתי, אלו חלקים היא צריכה להכיל וכולה. במידה וכל אלו לא יתבצעו, ייתכן וחוות הדעת לא תהיה קבילה ולכן ניתן לספק חוות דעת מומחה רק אחרי מעבר קורס ומינוי מטעם בית המשפט.
  • כל אחד מהצדדים במשפט מסוים יכולים לדרוש חוות דעת, גם הצד הנתבע וגם הצד התובע.
  • בחוות הדעת יש צורך להתייחס לכל התנאים שהיו במקום טרם האירוע המדובר, להבין באיזה שלב היה כשל ואם בכלל היה, האם נגרם נזק ומה גודל הנזק וכולה.

מתי אפשר לדרוש חוות דעת?

חוות דעת לבית משפט ניתנת במגוון רחב של נושאים ולמעשה כל סוגיה משפטית יכולה להיות מוכרעת בעזרתה, אם כי לא תמיד יש בה שימוש כיוון שלעתים השופט מסתדר לבד עם הטיעונים וההוכחות שמולו. עם זאת, זכותכם לבקש חוות דעת במידה ואתם חושבים שהיא יכולה לספק לכם את מבוקשכם בתיק מסוים ולהוכיח את צדקת טיעונכם. כמובן שניתן לקבל כמה חוות דעת אך חשוב לזכור שהתהליך לא כל כך פשוט ולעתים לא יהיה בכך טעם.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן