מנת לבחור את המצבה המכובדת ביותר עבור הנפטר כדאי לקחת בחשבון מספר שיקולים חשובים. ראשית, יש להתחיל בזיהוי חומר הגלם הרצוי. רוב היחידות עשויות אבן חברון או בזלת אך קיימים סוגים נוספים של אבנים. בזלת היא אבן חזקה בגווני אפור-שחור, היא נחשבת עמידה במיוחד, ואפשר להשיג באמצעותה שלל פתרונות דקורטיביים. לעומת זאת, אבן חברון מגיעה בצבעים לבן וצהוב והיא נפוצה בבתי קברות צבאיים.

עוד סוג של אבן המבטיח אתר קבורה מכובד היא הגרניט. זו אבן בגוונים של אדום, אפור או שחור, כאשר לצידה שיש תורכי עם גווני תכלת, אפור מנומר או שחור. במילים אחרות, לכל אבן יש גוונים טבעיים משלהן ולכן המחירים משתנים. הכלל החשוב בהקשר הזה הוא להקפיד על בחירת אבן בהתאם לרצון המשפחה ומסגרת התקציב, תוך בדיקת זכאות למענק פטירה לצורך השתתפות בעלות.

בירור מול בית העלמין ותחזוקה שוטפת

שיקול לא פחות חשוב לקראת בחירת מצבות דורש בירור מול בית העלמין. יש לא מעט בתי עלמין המחייבים אחידות בין הקברים. במקרים אלו תחויב המשפחה לבחירת אבן מסוימת, סוג כיתוב וניסוח. האחידות קיימת בעיקר בבתי עלמין ממלכתיים, אך לעיתים היא נמצאת גם בבתי עלמין פרטיים. כאן הכלל החשוב הוא לבצע את הבדיקות מראש, ולא להמתין עד תחילת העבודות על השיש או האבן.

המחיר והמראה עוזרים לסנן בין הצעות שונות של בעלי מלאכה, אך כדאי להתחשב גם בתנאי הקרקע ולתחזק את האבן, השיש או הגרניט באופן קבוע. יש לבדוק מה תהליך השחיקה של האבן, לקבל עצות מבעלי מקצוע, ולרכוש את חומרי התחזוקה המתאימים. כדאי להגיע אל האתר בו מיועדת לקום האבן, לבדוק את הצמחייה, ולהבחין בין שיחים רגילים לבין שיחים וצמחים עמוקי שורשים. הכלל החשוב הוא לבחור מצבה המתאימה לאופי השטח, ולערב אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות.

היתרונות של ליווי אישי עבור משפחת הנפטר

כיום אפשר לקבל ליווי אישי בכל התהליך של בחירת מצבות. אלו היתרונות של ליווי מן הסוג הזה:

– אוזן קשבת בעת צרה

– קבלת עצות על שימור קברים ובחירת אבן מתאימה

– אפשרות לבניית יחידות מעוצבות על פי הזמנה מיוחדת

– סיוע בשעות קשות

– התאמה בין דרישות, צרכים ותקציב

את כל היתרונות הללו אפשר להבטיח רק באמצעות יצירת קשר עם חברה מנוסה העוסקת במוצרי אבן ושיש. חברות אלו מכירות היטב את הצרכים של הלקוחות, עומדות לרשותן כבר בעת השבעה, ומתחייבות לעמידה מדויקת בלוח הזמנים. השיקול המלווים בחירה במוצרי אבן ושיש דורשים מידע אמין ואינפורמציה מקיפה. רק כך ניתן להבחין בהבדלים בין מוצרי שיש ואבן, ולהבטיח קבורה מכובדת וראויה.

אין דבר קשה יותר מאשר בחירת מצבות עבור נפטר קרוב משפחה או חבר. הדרך היחידה לצמצם את עוגמת הנפש היא לקחת בחשבון את השיקולים הקרים, להיעזר בידע מקצועי, ולהקדיש זמן לקבלת ההחלטות הנכונות.

קטגוריות: כללי 0 אהבו

השאר תגובה