היתרונות של תריסים חשמליים

מנגנון הפעלה חשמלי של התריסים מבטיח שיפור משמעותי באיכות החיים ובלעדיו ניתן להשיג גם מטרות של אבטחה, פרטיות ואינטימיות. במאמר הבא נציג את יתרונות המנגנון הזה ונסביר כיצד בוחרים תריסים מבין האפשרויות שעל הפרק

תריס הוא פתרון הצללה יעיל שיכול להתאים לבתים פרטיים, משרדים, מחסנים ועוד. בכל מקום שבו יש חלון צריך גם תריס שיאפשר שליטה מלאה בכמות האור שנכנסת לתוך החלל. בנוסף, אי אפשר להתעלם מהנוכחות הדקורטיבית של התריס ומתחושת הביטחון שהם מעניקים עבור בעלי הבית. בעזרת התריס אפשר לשמור על פרטיות ואינטימיות ולייחד את הערך המוסף של חדרי שינה מהסלון, המטבח או השירותים.

מלבד האמור לעיל, בשנים האחרונות יש מנגנוני הפעלה חדשים לתריסים ובראשם המנוע החשמלי. המנוע מאפשר להרים ולהוריד את התריס בלחיצת כפתור או אפילו בהפעלה מרחוק. את הלחצן של תריסים חשמליים ניתן למקם על אדן החלון, יש דגמים שמגיעים עם שלט ובחלק מהתריסים קיימת אפשרות של הפעלה דרך אפליקציה ייעודית. המנגנון החשמלי משנה את מאפייני התריס כפי שהכרנו אותו ולכן חשוב להרחיב עליו.

מה מאפיין תריסים חשמליים?

יש כמה מאפיינים בולטים שמוכיחים טוב יותר מכל דבר אחר את היתרונות של תריסים חשמליים בהשוואה לתריסים המסורתיים:

א. נוחות – היתרון הכי גדול של המנגנון החשמלי הוא הנוחות. במקום להתאמץ כדי למשוך את התריס למעלה או למטה, ניתן פשוט ללחוץ על כפתור ולשלוט בכמות האור שחודרת לתוך החלל בצורה מדויקת ואופטימאלית. הנוחות באה לידי ביטוי בחיסכון במאמץ והיא חשובה בעיקר בבתים עם ילדים או מבוגרים.

ב. עמידות – תריסים חשמליים נחשבים עמידים יותר כי ההפעלה שלהם פשוטה ונוחה. הפעלה פשוטה חוסכת את הבלאי הטבעי של התריסים והופכת אותם אטרקטיביים לשנים רבות. בעזרת מנגנון ההפעלה התריסים לא נשחקים, הם יורדים ועולים בקלות וניתן לשלב אותם בכל החלונות של הבית או המשרד.

ג. דיסקרטיות מלאה – תריסים עם מנגנון חשמלי נסגרים עד הסוף ולכן מעניקים דיסקרטיות מלאה. ניתן להשתמש בהם כאמצעי אבטחה ולהרתיע פורצים וגנבים, או לשלב אותם בחדרי שינה של הורים, ילדים ובני נוער. חוץ מזה, דגמים מסוימים של תריסים חשמליים יכולים להתאים לחלונות גדולים בסלון ולהשתלב עם פרופיל בלגי מאלומיניום.

תריסים חשמליים גבאי
תריסים חשמליים גבאי

טיפים לבחירת תריסים חשמליים

מי שרוצה ליהנות מכל היתרונות של תריסים חשמליים צריך לדעת איך לבחור אותם. בשלב הראשון כדאי להשוות בין התריסים לפי מפרט טכני, סוג המנגנון ודגם המנוע החשמלי. במידה ולא מכירים את התחום ומעוניינים לחסוך בהוצאות, ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהגיע לאולמות התצוגה כדי לראות את התריסים בפעולה. ביקור באולמות התצוגה לא כרוך בשום סוג של התחייבות מצד הלקוח אלא מהווה שלב חיוני בהשוואה בין תריסים ודגמים.

בשלב השני ניתן לקבל הצעת מחיר מסודרת על תריסים חשמליים. המחיר של תריסים כאלה כמובן גבוה יותר בהשוואה לתריסים הרגילים, אך הם משתלמים בטווח הארוך. עדיף להשקיע עוד כמה מאות שקלים במנגנון הפעלה חשמלי של התריסים מאשר לסכן את תחושת הביטחון והפרטיות של בני המשפחה.

גם בעלי עסקים בוחרים כיום לשלב תריסים חשמליים במשרדים ועבור העובדים. במקרה כאלה המטרה היא לא רק לרענן את המראה השגרתי של המשרד ולעדכן אותו, אלא גם להקל על העובדים שרוצים לשלוט בכמות התאורה. דגמים של תריסים חשמליים נראים אחרת מאשר דגמים של תריסים לבית והם לא פחות יעילים מבחינת מנגנון הפעלה, עמידות וכמובן יכולת להינעל כדי למנוע פריצות.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן