הדרך היעילה ביותר לניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים

קשה להצביע על דרך אחת יעילה לניקוי שטיחים, כי כל סוג של לכלוך מחייב שימוש בשיטה שונה. הנה למשל כמה דוגמאות לשיטות שיכולות להיות רלוונטיות עבור סוגים שונים של לכלוך:

א. ניקוי והסרת מסטיקים או חומרים דביקים – בעלי שטיחים יודעים עד כמה קשה להסיר מסטיק או חומרים דביקים מעל השטיח. הפתרון הנפוץ לכך הוא הקפאת האזור הנגוע. אפשר להביא לשטיח כמות גדולה של קרח ולהניח אותו מעל המסטיק, או בשטיחים קטנים להכניס אותם ישירות למקפיא. לאחר מכן קל יותר לגרד בעדינות את שאריות המסטיק ולהפריד אותו מהשערות.

ב. כתמי דםניקוי שטיחים עם כתמי דם מתבצע עם הנחת מטלית לחה ובלי שפשוף. מטרת הנחת המטלית הלחה היא לספוג את הדם שנותר על גבי השטיח ושעדיין לא הספיק לחדור לעומק השערות. בשלב הבא ניתן להשתמש ביחס זהה של מים חמים וחומץ, או בתמיסת אלכוהול ברף של 70%, כדי לספוג בעדינות את הכתם עם מקלון צמר גפן.

ג. כתמי שתן או קיא – הורים לילדים או אנשים שמגדלים בעלי חיים מכירים את התופעה של כתמי שתן או קיא על השטיח. הדרך היעילה ביותר לנקות אותו היא להשתמש בתמיסת ניקוי עם חומץ לבן וכפית אבקת כביסה. אפשרות אחרת היא להשתמש בנוזל לניקוי כלים כדי לספוג בעדינות את הנוזלים.

ניקוי שטיחים עם חברה מקצועית

שטיחים יוקרתיים, עבים ואיכותיים דורשים ניקוי מקצועי אחת לתקופה מסוימת. שטיח שנמצא תחת שימוש אינטנסיבי אפשר לקחת לניקיון אחת לחצי שנה, לעומת שטיחים בחדרי שינה שאותם אפשר לנקות אחת לשנה בלבד. בכל מקרה, הדגש צריך להיות על ניקוי עם חברה מקצועית שמכירה את הענף והתחום.

ניקוי מקצועי הוא השקעה משתלמת בהקשר של שטיחים. ראשית, הוא חוסך מאמץ מצד הלקוחות ומונע עוגמת נפש. שנית, בעזרת הניקוי ניתן להחזיר לשטיח את המראה המבריק וליהנות ממנו לעוד שנים רבות קדימה. מעבר לכך, חברה מקצועית מתחייבת לתוצאות. היא יודעת להתמודד עם כל סוגי הכתמים ולמצוא שיטה שמתאימה לכל משימה.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן