הדרך הטובה לבחירת מגשר גירושין

מגשר גירושין

מגשר גירושין הוא אחת הבחירות החשובות שתעשו בחייכם. הוא יעזור לכם בתהליך לא נעים וארוך שלא רק אתם חלק ממנו, אלא כל הסובבים אתכם, משפחה, חברים, מכרים והכי חשוב, הילדים. מגשר גירושין יעזור לפתור את הסוגיות הכרוכות בתהליך אך כדי לייעל את התהליך ולעבור אותו בצור הכי טובה שאפשר, צריך לשקול בכובד ראש את מגשר הגירושין. מגשר גירושין טוב מורכב מהרבה קריטריונים שחשוב לשים לב אליהם, החל מההסמכה שלו, הידע שלו, הרושם הראשוני ואפילו קסמו האישי.

מגשר גירושין
שיחה עם מגשרת גירושין

כיצד לבחור מגשר גירושין:

  • חשוב מאוד שהמגשר יהיה גם עורך דין שמומחה בענייני משפחה. הסמכה זו חשובה לא רק לשם שלו וכדי שנדע שהוא בעל ניסיון בתחום אלא גם כדי שמעבר לגישור עצמו, יעשה את עבודתו נאמנה גם בייצוג המסמכים והתהליך מול בית המשפט. מגשר גירושין שהוא אינו עורך דין עלול לעשות טעויות, להאריך את התהליך ולהביא לתוצאה הפוכה ממה שרצינו, תהליך גירושין קצר וממצה.
  • מגשר גירושין צריך להיות נעים הליכות ומנומס, שישר ביטחון לשני הצדדים ולא רק לאחד. חשוב מאוד שיהיה ניטרלי ואובייקטיבי ואם הוא לא יהיה כזה התהליך לא יהיה הוגן. לכן מראש, לפני שמתחילים את התהליך בעזרתו, חשוב לא להתפשר על קריטריון זה כיוון שהוא קריטי.
  • חשוב מאוד שהמגשר יהיה מקצועי. לא מספיק שיהיה נחמד ושלא יגבה מחיר גבוה אלא גם שיידע מה הוא עושה ויידע את התהליך עצמו. אם במהלך הפגישה עמו, אפילו אם היא הראשונה, אתם מתרשמים לרעה ממגשר גירושין כלשהו, אל תהססו להגיד 'לא תודה' ולהמשיך לחפש. אמנם חשובות תכונות אופי אך לא פחות המקצועיות עצמה.
  • אמנם חשוב שכל הקריטריונים שכבר נאמרו יתקיימו אצל המגשר אך עם זאת חשוב המחיר. שכר טרחה של מגשר גירושין לא אמור להיות בשמיים וחשוב לא להיבהל מהמחיר ולהמשיך לברר ולעשות סקר שוק בתחום ולהיפגש עם עוד ועוד מגשרים ולא להתקבע על אחד.

אל תתפשרו על המגשר

מגשר גירושין יהיה כה משמעותי בחייכם כך שלא תשכחו אותו. תמיד תוכלו להגיד מי היה המגשר כיוון שהוא חלק מזיכרונות עמוקים שחרוטים אצלנו לנצח, אפילו אם הם לא בהקשר חיובי. לכן לא כדאי למהר בתהליך בחירתו וגם לא בתהליך הגירושין עצמו ולא להתפשר על אחד רק כי כבר רוצים להתחיל. חשוב לשכור את שירותיו של מגשר גירושין שתגישו בטוחים אתו במאה אחוז להתחיל את התהליך. חשוב גם ששני הצדדים ירצו את המגשר ולא רק אחד, ששני הצדדים יהיו שלמים עם ההחלטה כיוון שחרטה והחלפה תסבך את התהליך כשהוא כבר התחיל. בצעו סקר שוק נרחב, תשאלו אנשים שכבר נעזרו באחד, תשאלו כמה שאלות שתרצו וגם תהיו חצופים אם צריך ותנסו להתקיל, העיקר שתוודאו שמדובר במגשר עם ביטחון, אמין ומקצועי שראוי לסייע לכם.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן