האם נוטריון מופיע בבתי משפט

נוטריון בראשון לציון

אנו שומעים את המלים הללו פעמים רבות בחיינו ולא תמיד ברור לנו למה בכלל הכוונה. 'נוטריון', 'אישור נוטריוני', וכל שאר הצירופים שקשורים בנושא לא ברורים לאדם הפשוט ולא ברור האם מדובר בגוף מסוים או באישור, ואולי בכלל באדם. זה הזמן להבין מהו נוטריון ומתי הוא שימושי.

מהו נוטריון?

נוטריון בראשון לציון, נוטריון בתל אביב או בחיפה, לכולם יש את אותה העבודה. הנוטריון הוא למעשה עורך דין שיכול לאשר מסמכים מסוימים בפני הרשויות. רשויות מקומיות ורשויות ממשלתיות, כולן צריכות אישור מעורך דין שהוסמך לכך ולא עבר רק את ההכשרה הרגילה. האישור חשוב מאוד למען אמיתות התהליך כדי למנוע זיופים וחיקויים שעלולים לגרום לבעיות רבות. נוטריון יכול לאשר תרגומים של מסמכים מסוימים, מסמכים משפטיים ותעודות, אישורי נדל"ן וכולה. האם הנוטריון מגיע בפני שופט בבית המשפט?

נוטריון בראשון לציון

האם נוטריון מופיע בבתי משפט?

 

  • הנוטריון לא מופיעה כדרך קבע בבתי שמפט כי אין לו מה לעשות שם. אותו נוטריון רק נותן את החתימה שלו כדי לאשר מסמכים שונים כאשר את האישור הנוטריון עצמו מציגים בפני שופט כשעולה הצורך. חשוב לציין שהאישור הנוטריוני הוא אישור ייחודי בחותמת ייחודית כאשר ניתן לברר היכן ישנם נוטריונים ברחבי הארץ כך שאם תצטרכו נוטריון בראשון לציון, לא תהיה לכם בעיה למצוא.
  • הנוטריון יכול לבצע מספר פעולות בעצמו כמו למשל תרגום של מסמך ולא רק אישורו. בחלק מהמצבים נוטריון יכול למצוא את עצמו בבית משפט כאשר הוא נדרש למסור עדות לגבי חתימתו כמו למשל במקרים בהם יש ויכוח על אישור הנוטריון שהוצג בפני השופט מטעם שני צדדים שונים. כמו כל עורך דין שנותן עדות גם נוטריון יכול להיות מי שיבהיר דיון מסוים.

אין צורך בהוכחה נוספת

לאישור נוטריוני אין צורך לצרף ראיות נוספות כיוון שהוא עצמו משמש אישור משפטי בהליך כלשהו בלי צורך לספק הוכחה נוספת. השופט יוכל לבחון את האישור הנוטריוני שנמצא באכיפה ברורה מאוד שלא ניתן לזייף, כאשר הסמכות להענקת האישורים היא אחת מהחשובות ביותר שיש במערכת המשפט בישראל ובעולם כולו.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן