האם הסעות עובדים זה טוב או רע?

הסעות עובדים

אחת הדילמות שמולם עומד כיום מנהל של חברה עם עובדים, היא איך לדאוג שהעובדים שלו יגיעו בזמן רעננים לעבודה. עד לפני מספר שנים, הדרך המרכזית למשוך כוח אדם איכותי למקום העבודה הייתה פשוט לספק שירותי ליסינג – רכב מטעם העבודה, שחלק מההוצאות הנוספות אף היו על חשבון העבודה.  אולם כיום, מנהלים רבים כבר עברו לשיטה של הסעות עובדים. בשיטה זו, רכב הסעות קבוע אוסף את העובדים – או מהבית שלהם או מנקודת איסוף שנקבעה, ואף מחזיר אותם. אז מה היתרונות של שירות זה? מדוע יש עסקים שלא בוחרים בו? כל התשובות כאן לפניכם.

הסעות עובדים
הסעות עובדים

 הכל על השירות לעובדים

  • למי זה טוב? – עולה קודם השאלה למי הסעות עובדים יכולות לתרום. יש עובדים רבים שלהם זה נוח במיוחד. הם לא צריכים לנהוג ישר בבוקר, לא צריכים להוציא כסף על דלק, לא צריכים לעמוד בפקקים, ומבחינתם הם מגיעים לעבודה רגועים הרבה יותר. גם למנהלים זה מהווה יתרון, שכן כך העובדים נותנים תפוקה טובה יותר, והדבר פועל לטובת העסק.
  • האם כולם בוחרים? – יש עסקים שמבחינתם השירות של הסעות עובדים אולי פחות נצרך. הדבר נכון אולי לעסקים קטנים, שבהם כמות העובדים היא ממילא קטנה יחסית, והעלויות של השירות יהיו גבוהות ביחס להכנסות. אין ספק ששירותי ההסעות יעילים מאד לעסקים בינוניים ובוודאי לגדולים, בהם יש חשיבות שמסת העובדים המרכזית תגיע בזמן, ומבחינת ההוצאות – זה מתקזז מול הרווחים שיעלו בהמשך.

 האם זה מתאים גם לכם?

אם כך, האם השירות של הסעות עובדים יכול להתאים גם לעסק שלכם? כדאי לקחת בחשבון גם את המרחקים בין בתי העובדים לבין העסק שלכם, וכן לחשב את העלויות הסופיות של השירות, מול התפוקה ומשיכת כוח האדם האיכותי – וכך לדעת האם השירות יתאים גם לכם.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן