לא מעט מילים כבר נכתבו בעבר, על היתרון בהתקנת משאבות מים לבניינים, במיוחד כשמדובר על בניינים רבי קומות. המשאבות מאפשרות להגביר את לחץ המים, ובכך לדאוג שלכל קומה יגיע זרם מים בלחץ גבוה ומספק, לטובת מגוון מטרות. אולם, כעת עולה שאלה אחרת מעניינת מאד, והיא האם בעצם ההתקנה של משאבת המים, הדבר גם יגרום לצריכת מים גבוה היותר ולחשבון מים גבוה יותר? בואו ונבחן את הנתונים לעומק.

 

השפעות אפשריות על הצריכה

  • סכנת הבזבוז – העניין המרכזי שקושר בין משאבות מים לבין צריכת מים גבוה היותר היא כמובן שאם הלחץ גבוה יותר, אזי יש אפשרות להוציא יותר ליטרים של מים משאבות מיםבשנייה או בדקה, וכך יש יותר סכנה שנבזבז מים שאנו כלל לא צריכים. ללא המשאבות מלכתחילה הלחץ יהיה קטן יותר, ולכן גם יכול להיות שנבזבז פחות. לכאורה זה מצב מוחלט, אלא שיש עוד נקודות הדורשות עיון.
  • לא צריך להמתין – הצד השני של המטבע הוא שבעזרת ההתקנה של משאבות מים, האדם שעושה שימוש בברז בבניין, לא צריך כעת להמתין זמן רב עד שהוא יקבל כמות מים מספקת. לעתים דווקא כשלחץ המים נמוך, הדבר גורם לבזבוז גבוה יותר! דמיינו למשל אדם שמתקלח בלחץ מים נמוך. אדם כזה יכול להרגיש שכמות המים שיצאה עד כה בדקה הייתה נמוכה מאד, והיא לא מספיקה לו ולכן הוא יאריך הרבה יותר ברחצה ויבזבז המון מים. בהשוואה למצב שבו אדם התקלח בבית עם משאבת מים, הוא יעשה מקלחת קצרה ומספקת יותר, ואפשר שבהחלט הוא גם יבזבז פחות מים כי הוא ירגיש שבדקה אחת של רחצה, הוא התנקה יותר טוב.
  • עידוד צריכת מים – כמובן שאם ישנן משאבות מים בבניין והן מתפקדות כראוי, זה גם יכול לעודד אנשים לצרוך יותר מים (כי הלחץ הוא טוב וזה מעודד שימוש בברזי המים) ואפשר שזה ישפיע על הצריכה כלפי מעלה.

 

בסופו של יום זה יתרון

כדאי לזכור כי בשורה התחתונה, יש יתרון רב בהתקנה של משאבות מים, וגם אם יש עלייה בצריכה – הרי שזה רק בגלל שכעת אפשר לעשות שימוש נוח במיוחד בתשתיות המים.

קטגוריות: כללי 0 אהבו

השאר תגובה