גדר תיל מה שימושה

גדר תיל היא אחת הגדרות השימושיות ביותר שיש. אמנם לא מדובר בגדר החזקה ביותר שיש וביחס לגדרות אחרות היא יכולה להיפרץ די בקלות אך עם שימוש נכון שלה אפשר להגן על מבנים ושטחים ביעילות רבה. זה הזמן להבין מהי גדר תיל ולמה בדיוק היא משמשת.

גידור קבוע וגידור זמני

גדר תיל יכולה להיות יעילה במיוחד אם יש צורך בגדר זמנית. נכון שגדר זו לא תהיה חזקה במיוחד אך היא יכולה להיות יעילה לגידור חיות. בדרך כלל משתמשים בגדר תיל בענף החקלאות וזאת בשל הגמישות והקלות בהתקנה שלה הרי כל מה שצריך כדי להתקין אותה זה לתקוע בזנ"ט ולמתוח אותה עד לבזנ"ט אחר. אפשר להזיז אותה בלי בעיה, למרות שחיות נקרות ממנה וברוחות בני אדם יכולים לגעת בה בלי כל חשש ואפילו לעבור אותה. אפשר גם לבנות בעזרתה מעברים בטוחים שרק בני אדם יוכלו להשתמש בהם. כמובן שהגדר יכולה להיות גם קבועה וגם זמנית.

חומרי בנין וגידור גדר תיל בטמבלר >>

גדר תיל חומרי בנין וגידור
גדר תיל חומרי בנין וגידור

תוספת עליונה לגדר

בגלל שגדר תיל לא תהיה כל כך חזקה בתור גדר ראשית כאשר מדובר על תיחום נגד בני אדם, לפעמים משתמשים בה בתור חלק עליון של גדר. יכול להיות שמדובר בגדר מתכת חזקה או חומה כאשר החלק העליון שלה נשאר בר טיפוס. במצב כזה אפשר למתוח גדר תיל על החלק העליון של החומה וזה יפתור את בעיית הטיפוס. הגדר בצורה הזו נקראת קונצרטינה, קונצרטינה היא גדר תיל מסולסלת כך שאפשר להניח אותה באופן שאי אפשר לעבור דרכה, מה שלא ניתן להגיד על גדר תיל שמתוחה בקווים אופקיים ומקבילים. תוספת גדר זאת נפוצה בבסיסי צה"ל, בבתי כלא, בגדר ההפרדה וכן הלאה.

תיחום חנייה גמיש

עוד אחד מהשימושים של גדר קונצרטינה הוא תיחום חנייה. נכון שתיחום חניה זה לא מושג שנפגשים בו בדרך כלל כי יש חניות מסודרות מאוד כמעט בכל מקום אך אם יש שטח גדול מאוד ויש צורך לעשות בו סדר, ניתן להניח גדר קונצרטינה והיא תפתור את הבעיה. הגדר יכולה להיות סוכנת לרכב שמתקדם אך לא במצב של לפגוע בו באופן ניכר. אם הרכב ייתקע בגדר סביר להניח שהוא יישרט מעט אך קל מאוד לזהות אותה ולכן היא בטוחה מאוד לשימוש הגדר לא אמורה למנוע מרכבים לעבור כי בסופו של דבר רכב גדול יוכל לדרוס אותה ואולי לא יתפנצ'ר, אך היא משמשת להצבת גבולות ברורים.

גידור מתקנים ומנועים

עוד אחד מהשימושים הנפוצים של גדר תיל היא גידור מתקנים שונים. הגידור בעזרתה יכול להיות יעיל במיוחד כיוון שהיא לא נועדה למנוע מעבר אל המקום אלא לסמן שהאזור הזה מחוץ לתחום. כך אם מישהו ירצה לעבור את הגדר מכל סיבה שהיא הוא לא יסכן את עצמו ומצד שני לא יוכל להאשים איש שהוא לא ידע שאסור לעבור אליו. אלו מתקנים ניתן לגדר באמצעות גדר תיל? ניתן לגדר מנועים של משאבות גדולות, טורבינות של תחנות כוח ועוד. שימוש בגדר תיל יהיה מעולה לכל אזור שצריך לתחום במהירות ובעלויות זולות.

מה ההבדלים בין גדרות התיל?

מנינו מספר רב של שימושים לגדר התיל אך יש לציין שגדר התיל יכולה להיות שונה מאוד משימוש לשימוש. יש גדרות תיל דקות יותר שקל לחתוך עם קאטר ויש גדרות תיל שיהיו חזקות ועמידות יותר. יש גדרות תיל שיהיו צפופות יותר ולא יאפשרו מעבר ביניהן ויש גדרות תיל שיהיו מרווחות יותר, כמו למשל לתיחום בקר. כך מתאימים את סוג הגדר לשימוש ומקבלים יעילות מיטבית.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן