סביר להניח שאתם מכירים את דר התיל ויצא לכם לראות אותה לא מעט פעמים. עם זאת, האם אתם מבינים מה מאפיין אותה שהופך אותה לכזו שימושית? זה הזמן להבין מהי גדר תיל, ממה היא מורכבת, מה זה בכלל תיל וכמובן מה השימושים האפשריים בה.

אלו שימושים יש לגדר תיל?

תיל הוא למעשה סיב מתכתי ארוך וחזק. הסיב הזה יכול להיות יותר שימושי ממה שנראה לכם כי בנוסך לזה שהוא חזק מאוד, הוא גם יכול להוליך חשמל בצורה נפלאה. כך אפשר ליצור גדרות חשמליות שיוכלו להיות שימושיות יותר לביטחון של מפעלים, בסיסים צבאיים וכן הלאה. גדר תיל חומרי בנין וגידור שימושית מאוד גם בחקלאות, היא שימושית גם לתיחום של מתחמים גדולים מאוד ולעתים גם בשימוש של מפעלים ועסקים, בעיקר בחלק העליון. גדר תיל יכולה להיות שימושית מאוד גם לבתי כלא ולמוסדות ממשלתיים, כולל מוסדות ביטחוניים. השימושים הרבים שלה נובעים מהמאפיינים והיתרונות שלה.

גדר תיל שימושים שונים

גדר תיל שימושים שונים

כיצד מתקינים גדר תיל?

התקנת גדר תיל היא אחת ההתקנות הכי פשוטות שיש לגדר. למעשה זהו יתרון משמעותי ביותר הרי גדרות שנועדות לביטחון יכולות להיות מורכבות מאוד להתקנה, והן גם מצריכות הובלה של כל החלקים שלרוב יהיו כבדים מאוד. עם זאת, גדר תיל היא גדר קלה מאוד. התיל הוא סיב מתכתי שמגיע מגולגל ולכן אינו תופס נפח והוא גם אינו כבד. כל מה שצריך לעשות כדי להתקין אותו זה למתוח אותו, בדרך כלל בין עמודי ברזל או בזנטים שנעוצים באדמה. חשוב לזכור כי למרות שההתקנה פשוטה מאוד היא יכולה להיות מסובכת לאדם שלא מבין בה ולכן יש לבצע אותה עם מתקינים מקצועיים ומוסמכים בלבד.

כמה עולה גדר תיל בממוצע?

גדר תיל יכולה לעלות בין 300 שקלים למטר ועד 500 שקלים בממוצע. קשה לדבר על המחיר המדויק אפילו כאשר מדברים על טווחי מחירים כיוון שבסופו של דבר הכל תלוי בדרישה שלכם. יכול להיות שיהיה לקוח אחד שרוצה גדר תיל כדי שהגינה שלו תהיה מאובטחת יותר ותרתיע אנשים מלהיכנס ומצד שני יהיה לקוח אחר שירצה בדיוק את אותה גדר אך לשטח עצום ששייך לו בו הוא מגדל מגוון רחב של גידולים חקלאיים. כך למעשה גדר תיל יכול לעלות מחיר שונה לכל אחד מהם כיוון שהמחיר מושפע מאוד מכמות הגדר שתצטרכו כמו כל מוצר אחר. זהו רק אחד המרכיבים למחיר מיני רבים.

מתי הגדר תהיה שימושית?

גדר תיל תהיה שימושית בעיקר כאשר מדובר ברמה ביטחונית נמוכה יחסית. אם אתם רוצים לעצור בני אדם כנראה שגדר תיל לא תהיה כל כך שימושית. לעומת זאת אם אתם רוצים לעצור בעלי חיים זו תהיה גדר מושלמת. מצד אחד היא לא יקרה מאוד והיא גם קלה מאוד להתקנה, מה גם שהיא גמישה מאוד. אפשר לשנות את המיקום שלה די בקלות וזה יתרון גדול בעיקר כאשר יש שטח שמשתנה מידי פעם כמו למשל רעיית בקר וכולי. מצד שני, הגדר מרתיעה בגלל הקוצים שלה.

מתי הגדר לא תהיה שימושית?

גדר התיל לא תהיה שימושית כאשר יש צורך למנוע מפורצים להיכנס. הגדר יכולה להיחתך די בקלות על ידי קאטר, אפילו אחד קטן ולא מהגדולים שיכולים לפרוץ מנעולים. כמו כן אפשר לעקם אותה ולעבור בין המרווחים שבין התיל, כך שהיא לא באמת מהווה מכשול. יחד עם זאת היא לא תהיה טובה נגד חיות קטנות שיכולות לעבור דרך אותם מרווחים, כמו למשל כלבים, חתולים וכן הלאה.

 

קטגוריות: כללי 0 אהבו

השאר תגובה